Chcete hezké číslo bankovního účtu u Komerčky?

Jste-li příznivcem „pěkných“ čísel a libí se vám hezká mobilní čísla, tak se vám mohou líbit i hezká čísla bankovních účtů.

Mají "pěkná čísla" nějaký smysl?

Všem je asi jasné, že význam pěkných čísel, která se dobře pamatují, není už dnes příliš velký. Bankovní účet, který má hezké číslo funguje úplně stejně jako bankovní účet s číslem obyčejným a u mobilních čísel je to stejné. Vlastně si telefonní čísla už nikdo ani nepamatuje, když je máme všechny v paměti našich mobilů, ale na druhé straně hezké číslo má něco do sebe, že?

Chcete hezké číslo bankovního účtu? Tady je návod. Takže, chcete-li mít pěkné číslo bankovního účtu u Komerčky, tak teď je ta správná chvíle. V nové mobilní aplikaci Komerční banky KB+ si můžete zvolit vlastní číslo svého nového bankovního účtu. Má to ale jedno úskalí.

Jak najít hezké číslo bankovního účtu?

Čísla bankovních účtů musí být sestavena tak, aby splňovala algoritmus MODULO 11. Tento algoritmus má svůj smysl a minimalizuje množství chybných plateb převodem. Pokud totiž někam píšete číslo cílového účtu ručně a spletete se v jednom čísle, pak je jisté, že toto číslo účtu neexistuje a vy nepošlete peníze omylem někomu jinému. V současné době QR plateb tento problém už moc nevzniká, protože načtený QR kód takovou chybu překlepu eliminuje. Ne každý však QR platby používá.

Chcete-li najít své hezké číslo účtu, musíte trefit takovou kombinaci, která splňuje algoritmus MODULO 11. No a abyste to měli jednodušší, tak jsme vám vygenerovali všechna šestimístná čísla, která tento algoritmus splňují.

Tak si z nich to své zamilované vyberte a možná budete mít štěstí, že ještě nebude obsazené někým jiným a rychlejším :-)

Čísla, která splňují modulo 11, stáhnete zde.

Číslo bankovního účtu na přání u jiných bank

Hezká čísla bankovních účtů na přání poskytují i jiné banky. Jmenovat lze například Raiffeisenbank, Fio banku nebo ČSOB. U těchto bank vám bankéř několik čísel nabídne a můžete si vybrat při zakládání účtu. Lepší je tedy přijít připraven a mít několik vlastních čísel vytipovaných.


< předchozí článek - další článek >

Chcete k pěknému číslu účtu platební bránu?

Napište nám, zařídíme to.