Platby na Facebooku - Pays

Facebook obchod - Jak zajistit online platby?

Pro obchodníky, kteří mají stálou a širší nabídku zboží, dobře fungující Facebook stránku a chtějí využít pokročilé obchodní funkce, existuje varianta Facebook obchodu. Nevýhodou u Facebooku obchodu ovšem je, že abyste úspěšně zviditelnili své položky mimo svou vybudovanou komunitu, musíte si vytvořit sponzorovaný příspěvek, kde si nadefinujete svůj dosah. Znamená to tedy, že se neobejdete bez investice do reklamy.

Facebook obchod momentálně nelze využít pro přímý prodej zboží na Marketplace. Tato funkce je momentálně dostupná pouze v USA. Není také možné například jednoduše sdílet konkrétní produkt do konkrétní zájmové skupiny. Je tedy potřeba počítat s tím, že Facebook Obchod má svá omezení, i když jeho samotný provoz vás měsíčně nic nestojí.

Pro koho je Facebook Obchod vhodný?

Obchod na facebooku Prodej na Facebooku je vhodný zejména jako doplňkový prodejní kanál pro existující eshopy, které mají svou aktivní Facebook stránku, kde mohou přímo produkty vystavit a prodávat, jak na Facebooku, tak i na Instagramu. Platby pak za takové produkty lze přijímat i prostřednictvím platební brány. Například naše platební brána Pays umožňuje velmi rychlé a jednoduché nastavení odkazu pro každý takový produkt. Na našem blogu se také detailně věnujeme prodeji prostřednictvím Facebook Marketplace.

Facebook Obchod může samozřejmě velice dobře posloužit, pokud chcete hromadně a dlouhodobě propagovat více produktů a zároveň mít dobrý přehled o svých spuštěných kampaních. Je však potřeba počítat s investicemi do reklamy. Sponzorované příspěvky s nabízeným produktem se pak budou ukazovat potenciálním zákazníkům.

Jak na platby přes Facebook Obchod?

U každé položky, kterou vytvoříte v rámci Facebook obchodu, můžete přidat "URL pokladny". Jedná se o odkaz na stránku, na které může Váš zákazník provést platbu. Je velmi důležité, aby tato platební stránka fungovala správně na všech zařízeních, protože mnoho lidí používá Facebook výhradně na svém mobilním telefonu.

Služba internetová pokladna Pays Vám pomůže nadefinovat produkty, které prodáváte. U každého produktu se Vám automaticky zobrazí platební odkaz, který můžete vložit jako URL pokladny u produktu na Facebooku. Váš zákazník pak klikne na tlačítko "Dokončit nákup" a může přímo provést online platbu způsobem, který mu vyhovuje. O nákupu Vás bude platební brána ihned informovat mailem a případně i SMSkou.

Platbu za produkty na Facebooku můžete vyzkoušet například zde.

Nenašli jste odpověď na vaši otázku?

Zeptejte se nás