Platební metody - Pays

Platební metody

Při platbách v klasických obchodech i na internetu lze používat různé platební metody. Zatímco v běžných obchodech obvykle platíme hotově nebo (plastovou) kartou, zde na internetu existuje ještě několik dalších možností, o kterých se tady zmíníme.

I v internetových obchodech samozřejmě stále existuje platba v hotovosti - stará známá dobírka. Tato platební metoda je však na ústupu, zejména díky své vysoké ceně a také občasné nespolehlivosti pošty. Jednoznačně nejoblíbenější platební metodou na internetu je dnes platba kartou, na kterou se vážou i další, související platební metody.

Platební metody

Chcete-li přijímat od svých zákazníků platby na internetu, rozhodně doporučujeme použít platební metodu, při které zákazník použije svou kartu, protože tuto možnost nyní preferuje až 80% nakupujících. V podstatě existují tři platební metody, kdy zákazník platí svou platební kartou:

Klasická platba kartou (plastovou nebo virtuální)

Tato platební metoda spočívá v opsání čísla karty zákazníka do platebního formuláře. Dále je pak vyžadováno zadání data konce platnosti karty (datum expirace) a tajný kód z druhé strany plastové karty.

Platební metoda bývá mnohdy ještě zabezpečena tím, že jako platící zákazník obdržíte kód v SMS a ten musíte do platebního formuláře také opsat. Tuto platební metodu můžete použít i v případě, že máte od své banky kartu virtuální, která neexistuje ve formě plastové karty, ale pouze jako číslo, datum expirace a tajný kód. Těmto virtuálním kartám banky občas říkají "Internetové karty".

Platba Apple Pay a Google Pay

Společnosti Apple a Google poskytují svá vlastní řešení, která jsou postavená na využití klasických platebních karet VISA a Mastercard. Tyto platební metody se poměrně rychle rozšiřují, což je způsobeno masivním rozšířením chytrých telefonů s operačními systémy těchto dvou firem. Všichni majitelé novějších telefonů se systémem Android a uživatelé internetového prohlížeče Chrome jsou dnes schopni platit metodou Google Pay. Podobně také uživatelé zařízení od Apple mohou pohodlně platit platební metodou Apple Pay.

Platba MasterPass (už se moc nepoužívá)

Tato platební metoda je velmi příjemná a jednoduchá. Jedná se vlastně o běžnou platbu kartou, při které mobilní aplikace MasterPass odstraňuje nepohodlí související s opisováním čísla Vaší karty a dalších údajů do platebních formulářů. Svou kartu si jednoduše přidáte do mobilní aplikace, která si údaje z karty „zapamatuje“. Název aplikace by mohl někoho zmást. Aplikace není omezena pouze na karty od MasterCard, ale bez problémů vložíte i své VISA karty.

Při platbě na internetu pak při volbě platební metody zvolíte možnost „Platba kartou“ a následně volbu „MasterPass“. Objeví se QR kód, který naskenujete do aplikace MasterPass, vyberete ze seznamu karet tu, kterou chcete pro platbu použít a pak jen transakci potvrdíte pinem nebo otiskem prstu. Zaplaceno je během několika vteřin. Metoda MasterPass byla postupem času nahrazena platbami Apple Pay a Google Pay, které ji v podstatě vytlačili.

Platba PayPalem

Platební metoda PayPal kombinuje platbu kartou a virtuální peněženku. Na svém PayPal účtu máte zadanou svou platební kartu, což je nezbytné. Zároveň pak služba eviduje množství peněz, které jste na svůj učet poslali odjinud (Případně Vám někdo za něco zaplatil.)

Všechny platební metody v Pays

Při platbě touto platební metodou již zadáváte pouze svůj email (používá se v PayPalu jako přihlašovací jméno) a heslo. Pokud nemáte ve virtuální peněžence v PayPalu žádné peníze, provede služba úhradu za Váš nákup z Vaší platební karty, kterou máte v systému PayPal vloženou.

Které platební metody nabízí platební brána Pays?

Pays poskytuje všechny dnes používané platební metody. Kromě všech výše uvedených podporujeme i metodu klasického bankovního převodu, QR platbu a mobilní platby. Můžete to sami vyzkoušet zde na testovací platbě (zaplatíte 20 Kč a my Vám tuto sumu následně vrátíme). Na stránce "Nabídka pro obchodníky" naleznete seznam našich platebních metod.

Nenašli jste odpověď na vaši otázku?

Zeptejte se nás