Platební brány - zajímavé funkce

Platební brána Pays - zajímavé funkce

Platební brány jsou dnes neodmyslitelnou součástí nákupních procesů na internetu. Lidé je spojují většinou s posledním krokem nákupu v eshopu, kdy je třeba za nákup zaplatit. Toto je skutečně standardní využití každé běžné platební brány. Mnozí obchodníci však využívají platební brány i jiným způsobem, a proto nabízí Pays několik dalších možností, které by Vás mohly zajímat a které u jiné platební brány nenajdete.

Jednoduchost, přehlednost a funkčnost

Silnou stránkou platební brány Pays je jednoduchá a přehledná administrace, snadné exporty do účetnictví, snadná realizace vratek, připisování částek na účet přehledně jednotlivě a ne chaoticky hromadně… Celkové tržby vidíte přehledně na hlavní stránce administrace, stejně jako poslední přijaté platby od zákazníků. Jedním kliknutím si zobrazíte měsíční přehled plateb nebo výpis z účtu. Zde můžete vidět náhled do administrace platební brány Pays.

Platební předpis Pays

Představte si, že prodáváte službu přes internet a nepoužíváte eshop. To může někoho překvapit, ale například pro poskytovatele ubytování nebo poskytovatele dopravních služeb je prodej bez eshopu zcela normální. Poskytovatelé ubytování a dopravci využívají platební brány zejména k inkasu zálohy od svého zákazníka. Doba, kdy bylo třeba zákazníkovi, který provedl rezervaci služby na internetu, posílat email s číslem účtu a variabilním symbolem je už pryč. Tento způsob je nepohodlný jak pro zákazníka, tak pro příjemce zálohové platby.

Při využití platební brány k úhradě zálohy má zákazník možnost zaplatit libovolným způsobem (převodem, kartou, QR platbou přes mobil), platba je pro něj pohodlná a nemusí složitě opisovat čísla účtu a další údaje. Zákazník ze zahraničí nemusí dávat složitý převodní příkaz do zahraničí s čísly IBAN atd... Jednoduše zaplatí zálohu svou platební kartou.

Prodejce na druhé straně zase nemusí stále sledovat svůj bankovní účet, aby zjistil, že je záloha již uhrazena. Dozví se to okamžitě mailem a SMSkou. Celý proces úhrady se navíc velmi zrychlí, protože úhrada platební kartou proběhne okamžitě. Poskytovatel služby pak může rezervaci ihned přijmout, protože ví, že je již zaplaceno...

Všechny výše uvedené vlastnosti má platební brána Pays. Zákazníkům lze snadno vygenerovat platební předpis a zaslat jej emailem. Snadno lze také nastavit notifikaci mailem a SMSkou ihned, jakmile zákazník zaplatí. Chcete to vyzkoušet? Můžete zde.

Opakované platební předpisy

Opakovaný platební předpis Pays je inteligentní řešení, které v mnohém předčí opakované platby pomocí platebních karet (takzvané předplatné-subscription). Opakované platby bývají používány pro pravidelnou úhradu za některé služby typu internetové připojení nebo televizní kanál a používají se spíše pro platby nižších částek.

Mnoho zákazníků se však těmto automatickým platbám brání, protože pak ztrácejí kontrolu nad svými výdaji. Zákazníci také velmi často preferují svobodné rozhodnutí, zda za dané období službu uhradit či nikoliv (například v období dovolené). Týká se to třeba pravidelných dodávek balíčků určitého zboží (víno, farmářské bedýnky, drogerie...) Z těchto důvodů je pro některé obchodníky podstatně lepší použít opakovaný platební předpis než se marně snažit přesvědčovat zákazníka k automatické platbě kartou.

Opakovaný platební předpis Pays, který je například nastaven na měsíční periodu, pak zcela automaticky zašle zákazníkovi emailem žádost o úhradu každé první pondělí v měsíci a zákazník se svobodně rozhodne, zda úhradu provede. Po provedení platební transakce, pak odešle obchodník pravidelnou zásilku. V případě, že zákazník platbu neprovede (V daný měsíc nemá zájem nebo je v zahraničí, případně má ještě zboží z minulé zásilky), nic se neděje, nemusí nic rušit ani se nijak znepokojovat. Příští měsíc, první pondělí opět obdrží platební předpis a může úhradu provést.

Internetová pokladna Pays

Mnoho uživatelů Pays prodává na internetu jen několik málo položek. Jedná se například o klubové příspěvky, vouchery na služby, e-booky... Sportovní kluby takto například inkasují přímo na svých stránkách dobrovolné příspěvky od fanoušků. Pro příjem takových plateb není třeba nic programovat nebo konfigurovat eshop. Plně postačí využít naši službu Internetová pokladna a vložit vygenerovaný kód na vlastní webové stránky. Návštěvník webu pak jen vybere z nabídky, co chce zaplatit a platbu provede okamžitě.

SMS notifikace Pays

Jak již bylo zmíněno výše, některé platební brány podporují inteligentní notifikace. Obvykle obchodníkům postačuje informace prostřednictvím emailu, že došlo k úhradě a zboží je možno odeslat zákazníkovi. V některých případech je však pro obchodníka i zákazníka důležité, aby vše proběhlo rychleji. Obchodníci-uživatelé platební brány Pays mají z tohoto důvodu možnost zapnout rychlé SMS notifikace a v okamžiku platby jsou informováni okamžitě.

Upozornění na neproběhlou platbu

Jedná se o zajímavou vlastnost platební brány Pays, která reálně zvyšuje šanci na úhradu objednávky. Mnoho zákazníků si při nákupu zvolí platbu bankovním převodem, což je dnes poměrně časté. Platba tedy není provedena ihned online. Později zákazník platbu vůbec nedokončí, a ne vždy se jedná o úmysl. Lidé jsou prostě roztržití a zapomnětliví. Zákazník měl v úmyslu zaplatit až později večer po návratu domů a jednoduše na to zapomněl.

V tomto případě lze na platební bráně Pays nastavit automatické připomínky plateb. Pays pak sama po určité době, kdy není platba dokončena, zašle zákazníkovi rekapitulaci a důvod platby a umožní mu zapomenutou platbu dokončit. Velmi nás před lety překvapilo, kolik plateb za vstupenky portálu smsticket je realizováno až po tomto připomenutí, a proto uživatelům Pays tuto možnost obvykle doporučujeme aktivovat.

Automatické generování faktur

Mnoho obchodníků s menšími eshopy a prodejci produktů na jednoduchých webech vítají možnost automatického vygenerování faktury, která je po platbě zaslána zákazníkovi i obchodníkovi. Pro aktivaci této možnosti stačí dodat vzor faktury, který má být generován a masku číselné řady, která bude použita při tvorbě dokladu. Vše pak již funguje automaticky a zákazník obdrží doklad ihned po úhradě kupní ceny.

Automatické generování voucherů a certifikátů

Jako velmi užitečnou funkci hodnotí někteří uživatele Pays automatické generování voucherů (například dárkové poukazy). V praxi to pak probíhá tak, že Váš zákazník zaplatí za voucher prostřednictvím odkazu na Vašem webu nebo kliknutím na odkaz, který obdžel v platebním předpisu. Ihned po platbě (během několika vteřin) obdrží zákazník potvrzení o transakci a v příloze mailu již má zaplacený voucher ve formátu PDF. Je to rychlé a velmi příjemné pro platícího zákazníka. Uhrazený produkt (často dárek pro někoho blízkého), dostane ihned!

Další funkce...

Na vylepšení platební brány stále pracujeme a není tedy možné zde popsat všechny nové a zajímavé funkce. Zaregistrujte se a vyzkoušejte nás. Věříme, že Vás přesvědčíme o kvalitách Pays.

Nenašli jste odpověď na vaši otázku?

Zeptejte se nás