Platební brána - Blog

Blog platební brány Pays

V blogu platební brány Pays zvěřejňujeme pravidelně články související s platbami na internetu a užitečné tipy pro obchodníky. Mezi hlavní témata patří návody pro naše uživatele, tipy k využívání některých služeb Pays a další užitečné rady, které se vám mohou hodit při podnikání na internetu nebo při provozování vlastního e-shopu.

Prodej vstupenek na akci

Prodej vstupenek na akci. Jak na to?

Organizujete akci a potřebujete prodávat vstupenky? V principu máte dvě možnosti. Buď se obrátíte na firmu, která se prodejem vstupenek zabývá profesionálně nebo můžete použít nejjednodušší prodej vstupného na místě, který existuje. Prodej i předprodej lze vyřešit s použitím platební brány Pays. Nic jiného nepotřebujete. V článku naleznete jednoduchý návod, jak to udělat.

SEO: 4 pilíře úspěšného webu nebo e-shopu

SEO: 4 pilíře úspěšného webu nebo e-shopu

Vytvoření webové stránky nebo e-shopu je pouze začátek cesty k úspěchu online. Mnoho podnikatelů a majitelů obchodů často chybuje v myšlence, že jednou vytvořená webová stránka automaticky přitáhne návštěvníky a zákazníky. Realita však není tak jednoduchá. Pouze dobře spravované a optimalizované stránky totiž mají šanci se zobrazovat ve výsledcích vyhledávání hlavních vyhledávačů.

Registrujte svou firmu do katalogů

Registrujte svou firmu do vyhledávačů a katalogů

Mít funkční a responzivní webovou stránku nebo e-shop v dnešní době zdaleka nestačí. Připravili jsme proto několik jednoduchých tipů, jak se bezplatně ještě více na internetu zviditelnit. Nejde jen o oblíbené vyhledávače typu Google, Bing a Seznam, ale také online katalogy, které stále generují zajímavou návštěvnost. Díky profesionálnímu profilu na těchto místech si můžete cestu ke svým zákazníkům zkrátit.

Vyplatí se Facebook firemní profil?

Vyplatí se obchodníkům firemní profil na Facebooku?

Firemní profil na Facebooku může přispět k obchodnímu růstu. Je však potřeba počítat s tím, že se to neobejde bez promyšlené strategie. Správa firemního profilu na sociálních sítích vyžaduje pravidelnost, ať už se jedná o příspěvky, interakci s ostatními uživateli nebo analýzu výkonu, což může být časově i finančně náročnější. Je proto důležité zvážit, zda je Facebook pro vás tím nejvhodnějším marketingovým nástrojem.

Platební služby Pays, které mohou nahradit i platební terminál

Platební služby Pays, které mohou nahradit i platební terminál

Platební služby Pays nabízí inovativní řešení, která mohou v některých případech nahradit i tradiční platební terminály a usnadnit tak přijímání plateb. Jedná se o klíčové funkce, které se těší velké oblibě a jsou dostupné zdarma pro všechny obchodníky používající platební bránu Pays. Jedná se o tzv. platební odkazy a platební předpisy. Ty umožňují zákazníkům provádět platby přímo na místě, a to ze svých zařízení s připojením k internetu.

Digitální produkty a služby

Digitální produkty a služby: 6 klíčů k obchodnímu úspěchu

Digitální produkty a online služby se staly nezbytnou součástí moderního obchodního prostředí. Avšak, stejně jako v klasickém podnikání, i v digitálním světě nejsou všechny produkty zaručeně úspěšné. To, proč některé digitální produkty a online služby vynikají, zatímco jiné selhávají, ovlivňuje několik klíčových faktorů. Podnikatelé, kteří tyto faktory integrují do svého obchodního modelu mají větší šanci na úspěch.

Jak se vyhnout čtení podvodných QR kódů

Jak se vyhnout čtení podvodných QR kódů

S nástupem chytrých telefonů je čtení QR kódů mnohem jednodušší. Pouhým namířením fotoaparátu dnes můžeme QR kód jednoduše oskenovat, a díky tomu si například prohlédnout menu v restauraci, koupit vstupenky na akci nebo zasoutěžit. Můžete však narazit i na podvodné QR kódy, které útočníci používají zejména pro získání a zneužití citlivých údajů. V článku najdete několik tipů, jak takové podvodné pokusy rozeznat.

Placení QR kódem

Placení QR kódem: proč je někdy lepší než platba kartou?

Platební karty patří v současnosti mezi hlavní platební metody. Tato metoda však může mít pro obchodníky i své nevýhody. Platby kartou jsou například spojeny s dalšími náklady, jako je provoz terminálu nebo poplatek za každou transakci. To bývá také jeden z častých argumentů, proč někteří obchodníci odmítají platby kartou přijímat. Řešení tohoto problému přitom existuje na trhu už dlouho. Jmenuje se QR platba.

Chargeback a jak snížit jeho riziko

3 doporučení pro obchodníky, jak snížit riziko chargebacku

Chargeback je pro obchodníky vždy velmi nepříjemným problémem, který způsobuje finanční ztráty, zvyšuje administrativní zátěž a zejména má negativní dopad na jejich pověst mezi poskytovateli platebních řešení. V článku se dozvíte o některých způsobech zneužívání chargebacku, jeho důsledcích, a které země mají nejvyšší i nejnižší míru chargebacků. Připravili jsme také pár tipů, jak riziko zneužití chargebacku výrazně snížit.

Revolut karta

Revolut karta – čím se odlišuje od běžné platební karty?

Revolut karta je populární zejména mezi mladými lidmi. Na své si však přijdou i starší generace, protože s Revolutem mohou lidé ušetřit nemalé peníze na různých poplatcích, které souvisí se zahraničními platbami nebo s nákupem cizí měny. Celý svůj účet včetně možnosti investování nebo nákupu komodit pak můžete jednoduše spravovat prostřednictvím aplikace. Velkou výhodou je, že založení účtu je jednoduché (na pár kliknutí) a je k dispozici zdarma.

Platba na kontakt

Platba na kontakt. Jak funguje?

Platba na kontakt je horkou listopadovou novinkou pro ještě rychlejší a snadnější bankovní převod u kterého si vystačíte s pouhým telefonním číslem. Díky této službě již nemusíte zadávat bankovní údaje nebo skenovat QR kód. Stačí jednoduše v bankovní aplikaci vybrat možnost platby na kontakt a peníze poslat buď na existující kontakt nebo na vybrané telefonní číslo. Limit pro platbu je 5000 Kč.

Aplikce pro placení mobilem

Jaké jsou hlavní aplikace na placení mobilem a jak fungují

Jste-li uživateli chytrého telefonu, pravděpodobně jste se setkali s možností platit pomocí platebních systémů jako Apple Pay nebo Google Pay. Tyto systémy umožňují rychlé a bezpečné placení jak v kamenných prodejnách pomocí NFC technologie, tak na internetu. Vedle Apple Pay a Google Pay pak pro placení online lze používat i PayPal nebo Revolut Pay. Zjistěte více o těchto platebních metodách a jak fungují.

Platby kartou - poplatky

Debetní a kreditní karty - poplatky

Pokud vás zajímá problematika týkající se poplatků u platby kartou z pohledu zákazníka, pak jsme právě pro vás připravili tento článek, kde se dozvíte, že se poplatky odlišují nejen podle typu účtu, ale také podle typu platební karty. Typ používané platební karty i bankovního účtu hraje u výše poplatku jednu z hlavních rolí. Dozvíte se také, s jakými hlavními druhy poplatků se můžete u platebních karet setkat.

borninbrno - chytré služby pro chytrá města

Born in Brno - Řešení pro chytrá města

Spojujeme naše platební, ticketingové a parkovací služby tak, aby co nejlépe sloužily lidem. V rámci konceptu Smart Cities realizujeme již v několika městech chytrá řešení, která se vzájemně doplňují a fungují tak efektivněji. Díky spojení služeb dosahujeme vyšší efektivity a nižších nákladů pro města a obce. Pokud hledáte komplexní řešení plateb, ticketingu a parkování pro vaše město nebo obec, je tento článek pro Vás.

Parkování v Brně

Parkování v Brně: Kde a jak nejlépe zaparkujete

Chystáte se autem do Brna? V článku zjistíte, jak je to s parkováním na ulicích podle zón, jaké jsou v centru města parkovací domy i garáže. Pokud nechcete kličkovat městem, můžete využít i služeb Park and Ride. Plánujete v Brně i přespat? Pak se vám mohou hodit i tipy, kde můžete zaparkovat ve městě přes noc zdarma. U doporučených míst se můžete rovnou prokliknout na lokalitu, takže stačí zapnout navigaci a vyrazit.

Platební metoda Google Pay

Jak na nastavení a používání platební metody Google Pay

Služba Google Pay je součástí Google ekosystému. I proto umožňuje jednoduché placení na více místech, a to prostřednictvím vašeho mobilu, ať už v kamenné prodejně nebo online. Google Pay můžete využívat také na počítači prostřednictvím webového prohlížeče. Pokud nevíte jak na používání nebo nastavení platební metody Google Pay, v článku najdete pár užitečných rad.

Rezervační systém zdarma

Rezervační systém zdarma - možnosti

Mít rezervační systém zdarma není vždy zárukou toho, že vše bude fungovat dle vašich představ. Přitom výběr správného rezervačního systému je pro vaše podnikání zásadní. Může mít významný dopad nejen na efektivitu, ale i celkovou ziskovost. Zjistěte, na co byste se měli při výběru rezervačního systému ohlížet, a které prověřené systémy našim zákazníkům doporučujeme v Pays.

Japonsko, Korea - cestování a platby

Japonsko a Korea - doprava, cestování, platby

Navštívili jsme Japonsko a Jižní Koreu a zjišťovali situaci ohledně používaných platebních metod při běžném nakupování a v dopravě. Některé naše zkušenosti jsou zajímavé, jiné překvapivé a rozdílů v platebních návycích zákazníků v Asii a Evropě je poměrně dost. Článek popisuje způsoby plateb za dopravu při cestování i v běžných obchodech, naše zjištění a hledá inspiraci, která by mohla být užitečná v ČR.

Parkum - online platby za parkování

Parkovací systémy a online platby

Hledáte parkovací systém, který umožní platbu za parkování těmi nejmodernějšími platebními metodami, ať už se jedná o Apple Pay, Google Pay nebo platební kartou? Pak by se vám mohl zamlouvat parkovací systém Parkum, jehož instalace je nízkonákladová a zároveň velmi jednoduchá. Parkum spolu s Pays provozují kvalitní a moderní parkovací systémy, které kompletně řeší parkování v obcích, městech, na uzavřených parkovištích nebo v parkovacích domech.

Komplexní platební řešení od Pays

4 komplexní platební řešení od Pays

Pays už dávno není jen platební bránou pro obchodníky s e-shopy. Jak v komerční sféře, tak v oblasti státní správy jsme vytvořili několik dalších řešení. Kladli jsme přitom důraz na kvalitu, jednoduchost, a minimalizaci nákladů na provoz našich systémů. Ať už se jedná o předprodej vstupenek na kulturní akce, parkovací systémy v obcích i velkých městech, nasazení portálu občana nebo spuštění jednoduchého e-shopu pro drobné živnostníky.

Domini park Brno - online platby

DOMINI PARK Brno – první parkovací dům s možností online platby za parkování

Parkování v centru Brna bývá v průběhu týdne náročné. Je proto mnohdy lepší vsadit na parkovací dům, který obvykle mívá volnou kapacitu. V Brně můžete využít služeb hned několika parkovacích domů, mezi nejznámější se řadí například Domini Park Brno, který se nachází přímo v centru, a navíc nově umožňuje online platby za parkování prostřednictvím chytrého telefonu.

Nevyplatí se vám platební terminál? Vyzkoušejte QR platby

Nevyplatí se vám platební terminál? Vyzkoušejte QR platby

Přestože jsou platby mobilem i hodinkami neustále na vzestupu, existuje mnoho obchodníků a podnikatelů, kteří přijímají pouze hotovost. Omezené platební metody pak mohou přirozeně vést k tomu, že zákazník u prodejce nenakoupí nebo pouze ve výši hotovosti, kterou má zrovna u sebe. Kompromisem pro takovou situaci by mohly být platby s QR kódem, které jsou rychlé, bezpečné, jednoduché a zdarma.

Efektivní vybírání pokut od zahraničních řidičů

Jak vybírat pokuty za rychlost i parkování zahraničních řidičů

Platební brána Pays vyřešila platby za parkování v různých lokalitách ČR. V souvislosti s touto problematikou jsme také narazili na to, že města i obce často řeší neuhrazené pokuty řidičů zahraničních vozidel, a to jak v případě pokut za rychlost, tak i za parkování. S vymahatelností se pojí hned několik problémů, a tak jsme ve spolupráci s Českou spořitelnou vytvořili funkční a efektivní řešení, díky kterému je vybírání pokut pro obě strany rychlé, bezpečné a jednoduché.

Apple pay a Google pa pro děti

Google Pay a Apple Pay pro děti: podmínky používání

Pokud jste rodič nebo zákonný zástupce, pak by vás mohlo zajímat, jaké platí v Čechách podmínky používání Apple Pay a Google Pay pro děti a mladistvé, které banky poskytují dětské účty a zároveň podporují tyto moderní platební metody. V článku se také dozvíte, od jakého věku mohou děti mít k dispozici platební kartu na své jméno a jaká další omezení pro ně mohou platit.

Jak funguje digitální peněženka Google Pay

Jak funguje digitální peněženka Google Pay

Digitální peněženka Google Pay umožňuje bezkontaktní platby jak na platebních terminálech, tak na webových stránkách online nebo prostřednictvím podporovaných aplikací. V článku se dozvíte, kde všude můžete platit s Google Pay, zda lze mít v peněžence více karet, jak nastavit Google Pay, které banky tuto službu u nás podporují, a co dělat, když vaše Google peněženka nefunguje.

Nástroje pro fakturaci zdarma

Faktury zdarma: nástroje, šablony a užitečné tipy

Existuje mnoho užitečných a kvalitních nástrojů pro jednoduché vystavení faktur. Faktury lze dokonce u některých nástrojů vystavit zdarma, je to však za určitých podmínek jako je například omezený počet dodavatelů nebo počet vystavených faktur za měsíc. V článku dostanete nejen tipy na zajímavé šablony, ale zjistíte také pro koho jsou faktury povinné, kdy fakturovat nemusíte, proč není faktura dokladem o zaplacení a další.

Facebook obchod končí

Obchod na Facebooku v ČR končí

Společnost Meta 27. dubna 2023 oznámila změny podpory Obchodů na Facebooku, které zasahují do všech koutů světa. Tímto krokem také potvrdila hlavní zaměření na svůj největší trh, jímž je USA, kde je možné plně využívat Facebook pokladnu, kterou nyní společnost prosazuje a v ČR není dostupná. Obchod na Facebooku tak nebude možné od 10. srpna 2023 na tuzemském trhu provozovat. Připravili jsme však pro vás informace o bezplatných alternativách.

Platby kartou MHD Brno

Platba kartou aneb jak cestovat v MHD Brno

Koncept Pípni a jeď funguje v Brně skoro tři roky. Velkou výhodou je snadná platba kartou za MHD, díky které nemusíte hledat automat na jízdenky poblíž zastávky. Stačí nastoupit a přiložit kartu k tzv. validátoru (čtečce). Věděli jste, že s pomocí validátoru můžete mj. zakoupit různé druhy elektronických jízdenek? Právě díky těmto jednorázovým jízdenkám se můžete vyhnout pípání při každém přestupu.

Platby kartou a výběry hotovosti v Polsku

Platby kartou a výběry hotovosti v Polsku

Pokud plánujete cestu do Polska a chystáte se platit kartou, může se vám hodit pár informací o elektronických platbách v Polsku. V článku se dozvíte, kde všude lze platit kartou, jak na výhodnější výběr v hotovosti, na které bankomaty si při výběrech hotovosti dát pozor, jak se vyhnout poplatkům a úrokům při převodu měny, a také proč jsou platby kartou v Polsku běžnější než u nás.

Proč jsou platby kartou pro obchodníky výhodnější než hotovost

Proč jsou platby kartou výhodnější než platby hotovostí

Platby kartou jsou pro obchodníky stále oblíbenějším způsobem, jak inkasovat platby od zákazníků. Hlavními výhodami této platební metody je zvýšení obratu, rychlost, jednoduchost a bezpečnost přijímaných transakcí. Platby kartou také šetří čas, protože je celý proces automatizovaný a mají prokazatelný vliv na celkovou spokojenost zákazníků. V mnoha ohledech jsou pro obchodníky dokonce výhodnější než hotovost.

Hezké číslo bankovního účtu na přání

Chcete mít hezké číslo bankovního účtu?

Chcete-li mít pěkné číslo bankovního účtu, tak si v článku přečtětě, jak na to. Číslo bankovního účtu na přání lze získat u několika bank poměrně jednoduše a u Komerční banky je to nyní extrémně jednoduché. V článku popisujeme, jak hezké číslo získat a jaké to má úskalí. Také můžete stáhnout soubor s čísly, která splňují technické náležitosti a můžete je jako čísla bankovních účtů použít.

Platby pro veřejnou správu - města a obce

Pays napojuje platby na systémy veřejné správy. Jak?

Platební brána Pays se od roku 2019 nezaměřuje pouze na systémy ecommerce, ale nabízí také spolehlivé platební řešení, které je vhodné pro robustnější informační systémy veřejné správy měst a obcí. V průběhu roku 2022 jsme realizovali několik úspěšných projektů, díky kterým jsme ověřili i kvalitu tohoto řešení. V článku nyní zveřejňujeme, jak celý tento platební systém pro města a obce funguje.

Apple Pay vs Google Pay: podobnosti i rozdíly

Apple Pay vs Google Pay: podobnosti i rozdíly

Apple Pay a Google Pay patří mezi nejpopulárnější aplikace, díky kterým mohou zákazníci platit jak online, tak v kamenných obchodech. Jedná se o službu, která velmi dobře funguje jak na počítači, tak v chytrých telefonech, tabletech nebo hodinkách. Obchodníci, kteří nabízí možnost platby Apple Pay a Google Pay značně zvyšují pravděpodobnost úspěšného prodeje produktu nebo služeb.

platební řešení pro města a obce

Jednoduché platební řešení pro města a velké organizace

Platební řešení od Pays dnes naleznete ve městech a obcích, kde kladou důraz na kvalitu a spolehlivost plateb a kde chtějí občanům nabídnout spolehlivou službu pro úhrady mnoha typů poplatků. Naše řešení jsme vyvíjeli a testovali několik let. Garantem kvality i spolehlivosti platebního systému se stala Česká spořitelna, která je v těchto případech smluvním partnerem města.

inovativní platby pro velké projekty

Inovativní platební řešení pro velké projekty i organizace

Platební brána Pays jako jedna z mála nabízí inovativní platební řešení pro velké systémy a projekty, například pro portály občana měst a obcí, platební systémy pro parkování, vstupenkové systémy na místech s mimořádně vysokou návštěvností. Pays se dlouhodobě zaměřuje na zpracování velkých počtů transakcí a také vysokou (nárazovou) vytíženost. Díky tomu garantuje spolehlivost a stabilitu i při nejvyšším stupni zátěže.

Aplikace Revolut

Revolut otevírá cestu k novým obchodním příležitostem

Revolut je finančně technologická společnost, která nabízí řadu digitálních bankovních služeb pro jednotlivce i firmy. V České republice slouží jako zajímavá doplňková služba k tradičnímu bankovnictví a je atraktivní volbou pro ty, kteří hledají moderní, pohodlné a bezpečné platební řešení v různých měnách. Díky tomu se stává oblíbeným platebním nástrojem nejen zákazníků, ale i e-shopů pro online platby.

smsticket - předprodej vstupenek

Proč je smsticket ideální volba pro předprodej vstupenek?

Předprodej vstupenek je mízou téměř každé eventové agentury, sportovní organizace nebo pořadatele zodpovědného za různé druhy kulturních a společenských akcí. Výhodou používání populárního vstupenkového portálu smsticket je to, že je událost nejen mnohem lépe viditelná pro návštěvníky, ale vzhledem k popularitě portálu také často indexována vyhledávači na zajímavých pozicích. A to není zdaleka všechno, z čeho můžete jako pořadatel akcí těžit.

QR kód a jeho využití

7 oblíbených způsobů, jak využívat QR kód

Když se řekne QR kód, mnoho lidí si tento čtvercový obrazec spojí s placením, protože QR platba je jednoduchý a bezpečný způsob, jak někomu rychle odeslat peníze bez složitého vyplňování bankovních detailů. QR kód má však v praxi mnohem širší využítí a existuje mnoho způsobů, jak jej můžete začít používat i pro svou osobní potřebu. Ty nejoblíbenější způsoby se dozvíte v našem článku.

Výhody Apple Pay

5 hlavních důvodů, proč je služba Apple Pay tak oblíbená

Platební metoda Apple Pay je sice v současnosti nejpopulárnější zejména ve Spojených státech amerických a ve Spojeném království, ale její obliba roste i v Evropě a u nás. V Česku tato metoda placení funguje od začátku roku 2019. Zjistěte, jaké jsou hlavní důvody, proč je služba Apple Pay tak populární, a proč byste měli tuto formu platby také začít používat.

SIPO platby

Platby SIPO: Vyplatí se tato služba?

Platby SIPO neboli Soustředěné inkaso plateb obyvatelstva využívalo v roce 2022 přibližně tři miliony lidí. V dobách, kdy se bankám platila každá odchozí platba, se jednalo o velice užitečný nástroj, který sdružuje všechny pravidelné platby do jediné úhrady. Lidé díky tomu mohli ušetřit nemalé prostředky. V dnešní době již většina bank nabízí vedení účtu včetně odchozích plateb bez poplatku.

Online prodej vstupenek

Pays podporuje kulturu i prodej vstupenek

Platební brána Pays podporuje tisíce pořadatelů i prodejců vstupenek na různé kulturní, vzdělávací i sportovní akce po celé České republice, aby tak pomohla s propagací a prodejem všem, kteří využívají nejlevnější a zároveň moderní ticketingovou platformu smsticket. Díky dlouhodobému přispívání snižuje prodejcům i pořadatelům náklady související s prodejem vstupenek.

Český rozhlas - rozhlasový poplatek

Rozhlasový poplatek nově přes Pays

Český rozhlas spustil na svých stránkách možnost platby rozhlasového poplatku přes Pays. Díky tzv. účtu poplatníka nyní můžete přehledně spravovat domácnosti i podnikatelské subjekty pod svým účtem. Registrovat se může kdokoliv prostřednictvím e-mailové adresy, kterou je potřeba ověřit. Díky online účtu také vidíte status platby a můžete si nastavit, v jakých intervalech chcete platby provádět. Navíc si můžete jednoduše změnit platbu ze SIPO přímo na účet Českého rozhlasu.

SEPA platby

SEPA: co to je, jaké jsou poplatky a jak dlouho trvá převod

SEPA platby jsou výsledkem úsilí o možnost jednoduchého, levnějšího a rychlejšího převodu peněžních prostředků mezi různými platebními systémy evropských zemí, které tuto standardizovanou formy platby podporují. V článku se dozvíte, které země podporují SEPA platby, jaké jsou povinné údaje a poplatky, jak dlouho obvykle tento zahraniční převod trvá, a jaké jsou hlavní rozdíly mezi SEPA a SWIFT převodem.

Čtečka QR kódu

Čtečka QR kódu a jak naskenovat QR kód

Naskenování QR kódu je rychlý a pohodlný způsob, jak získat data nebo dokončit platbu. Známé značky často používají QR kódy na produktech nebo propagačních materiálech, aby mohly jednoduše poskytnout další informace. K tomu, abyste mohli načíst QR kód, vám bude stačit spolehlivá aplikace, novější model telefonu nebo vybraná webová stránka. V článku získáte konkrétní doporučení a způsoby, jak jednoduše naskenovat QR kód.

Simpleshop recenze

Simpleshop - recenze

Simpleshop je nástroj, který může používat prakticky kdokoliv, kdo chce proniknout do tajů online podnikání a obchodování, aniž by musel vytvářet e-shop. Místo e-shopu vám dobře poslouží jednoduchý prodejní formulář, který lze vložit kamkoliv – jako formulář na web, tlačítko do emailu nebo jako Facebook příspěvek s odkazem, a můžete tak hned začít prodávat. Naše Simpleshop recenze shrnuje funkce, které nám přišly z pohledu obchodníka nejzajímavější.

Pravidelná opakovaná platba kartou

Pravidelná, opakovaná platba kartou pro Charitu

Platební brána Pays je dlouhodobým partnerem Charity Česká republika. Pravidelná platba kartou prostřednictvím Pays byla zavedena jako další možnost podpory této organizace, které jsou automaticky zasílány vybrané prostředky od dárců na cílové bankovní účty. Tato nová funkce pomáhá Charitě nejen s automatickým a efektivnějším zpracováním plateb, ale také přináší úlevu z pohledu administrativních úkonů.

E-shop od nody.cz s napojením na Pays

E-shop od Nody s napojením na Pays

Představujeme vám nového partnera, díky kterému bude tvorba i provoz e-shopu „hračka“. Nody je vhodný jak pro začínající a malé obchodníky, tak i úspěšné a rostoucí firmy, protože díky svým pokročilým funkcím nabízí skvělé zázemí i rychlou kvalitní podporu obchodům, které prodávají nejen online, ale vlastní také kamennou prodejnu (nebo prodejny).

Vstupenky přes Apple Pay a Google Pay

Předprodej vstupenek s podporou Apple Pay a Google Pay

Platební brána Pays je dlouholetým partnerem vstupenkového portálu smsticket, který zajišťuje předprodej vstupenek již od roku 2010. Zákazníci tohoto portálu mohou od letošního roku platit nejen pomocí karty nebo QR platby, ale i přes Apple Pay a Google Pay. O těchto platebních metodách a jejich výhodách při prodeji vastupenek se dozvíte více v našem článku.

Virtuální karta - co to je?

Virtuální karta: co to je a kde si ji pořídit

Chcete mít k dispozici platební kartu, která je dostupná pouze ve vašem telefonu nebo jiném zařízení (tablet, chytré hodinky), nezabírá tak zbytečně místo ve vaší peněžence, a přitom má stejné vlastnosti jako ta “plastová“? Přesně tyto vlastnosti má tzv. virtuální karta. Připravili jsme pro vás článek, kde zjistíte, co to je virtuální karta a které banky a další společnosti ji nabízejí.

Návod na vytvoření a online prodej e-produktu

E-produkty Pays: Služba, která zjednodušuje online podnikání

Online podnikání je stále více populární. Proto jsme nyní plně zprovoznili a všem našim uživatelům zpřístupnili službu E-produkty. Chceme tak prodejcům usnadnit a technicky zajistit jednoduchý, přímý prodej digitálního obsahu. Služba je pro obchodníky zdarma, žádný měsíční poplatek za ni neúčtujeme. Jediné, co prodejce platí, je poplatek z každé úspěšné transakce. Zjistěte, jak můžete začít prodávat e-produkty s Pays ještě dnes.

Revolut - recenze

Revolut recenze: 4 hlavní důvody, proč jej vyzkoušet

Zatímco globální bankovní systém zůstal, z pohledu uživatele, léta v mnoha ohledech nezměněn, Revolut přináší změny, které vám umožní vyhnout se některým těžkopádným a byrokratickým překážkám konvenčního bankovnictví. Zajímavé jsou bezplatné převody v různých měnách, levnější platby kartou v zahraničí, výběry zdarma z bankomatu, jednorázové virtuální platební karty a další výhody.

Platební terminály Ingenico

Platební terminály Ingenico

Platební terminály dříve sloužily hlavně pro přijímání platebních karet s magnetickým proužkem nebo čipových karet. Dnes však stále více převládají i bezkontaktní platby, ať už kartou nebo jiným zařízením (mobil, hodinky). Pokud máte prodejnu a zvažujete platební terminály, pak by se vám mohla zamlouvat značka Ingenico. Jedná se o jednu z nejpopulárnějších značek terminálů, která v současnosti dodává platební terminály po celém světě.

QR platby

Proč jsou QR platby tak populární?

QR platby patří mezí přední platební metody. Stávají se běžnou součástí obchodu, ať už jde o rychlé platby v e-shopech nebo například úhrady faktur. Je to právě jednoduchost použití, kterou si většina zákazníků i obchodníků chválí. QR platby jsou navíc pro obchodníky často preferovanou platební metodou, protože QR transakce prostřednictvím platební brány jsou na rozdíl od platby kartou podstatně levnější.

Bankovní převody

Proč je platební brána lepší než běžné bankovní převody?

Popularita moderních online platebních metod je neustále na vzestupu a nabízet pouze bankovní převody znamená omezení, protože existují zákazníci, kteří už nechtějí platit jinak než kartou nebo prostřednictvím svého chytrého telefonu. Obchodníci tak riskují, že se obírají o zákazníky, kteří by u nich jinak nakoupili. Platební karty a moderní platební metody v současnosti na českém trhu dominují a jejich oblíbenost neustále roste.

Platby za ubytování

Platby za ubytování. Proč ubytovatelé Milují Pays?

Výhody platební brány objevuje a využívá stále vice poskytovatelů ubytování, ať už se jedná o ubytování v soukromí, pronájem chaty, apartmánu, pokoje v penzionu nebo v malém hotelu. Jedním z hlavních důvodů je rychlost zpracování tuzemské i zahraniční transakce a snadný přehled o platbách v jednotném rozhraní. To však není zdaleka vše, co může brána poskytovatelům nabídnout.

Prodám e-shop: rychlé tipy, kdy zvážit prodej, komu a jak

Platby mobilem, aneb co byste jako obchodníci měli vědět

Platby mobilem se stávají stále oblíbenějším způsobem, jak pohodlně, rychle a bezpečně platit. Nosit s sebou fyzickou peněženku už není nutné, pokud si zákazník nastaví mobilní platby prostřednictvím svého chytrého zařízení. Stále více obchodníků tak zavádí možnost přijímat mobilní platby. Obchodníci v kamenných obchodech i na internetu by již měli s platbami mobilem počítat a tomuto trendu se přizpůsobit.

Prodám e-shop: rychlé tipy, kdy zvážit prodej, komu a jak

Prodám eshop: Rychlé tipy, kdy zvážit prodej, komu a jak

Uvažujete-li o prodeji e-shopu, zvažte své možnosti. Pokud například e-shop neprodává tak, jak byste si představovali, můžete ještě před samotným prodejem obchodu vyzkoušet několik osvědčených marketingových i prodejních technik, které používají zavedené e-shopy. Jste-li však definitivně rozhodnutí pro prodej, pak oceníte naše konkrétní rady, jak zkusit váš e-shop nacenit a kde jej případně i s naší pomocí prodat.

Platební brána pro město a obec

Platební řešení pro města a obce

S ohledem na postupující digitalizaci měst a obcí jsme vytvořili ve spolupráci s Českou spořitelnou i Global Payments komplexní online platební systém, jehož účelem je pomoci s transparentním zpracováním příchozích plateb od občanů, které je potřeba jednoduše a rychle zaúčtovat a automaticky zaslat na vybrané cílové účty. Jedná se o chytrou online platební bránu, která šetří náklady na administrativu související s mnoha typy poplatků.

Novinky v Pays 6-2022

Novinky v Pays: Nové integrace online plateb i platebních řešení

V Pays se neustále věnujeme nejen zlepšování našich stávajících služeb, ale snažíme se i o jejich rozšiřování. K dispozici proto máme nové integrace do populárních platforem, které jsou vhodné jak pro malé, tak i velké obchodníky. Vyvinuli jsme a úspěšně otestovali jedinečné platební řešení pro velké organizace s mnoha pobočkami a dodali jsme platební systém pro službu parkování v Praze. Více se dozvíte v článku.

2 způsoby, jak rychle a jednoduše přijímat zahraniční platby

2 způsoby, jak rychle a jednoduše přijímat zahraniční platby

Zahraniční platby mohou být pro obchodníky i menší poskytovatele služeb tvrdý oříšek. Často se stává, že platby ze zahraničí trvají několik dní a bývají spojeny s vyššími bankovními poplatky nebo nevýhodnými kurzy při převodu do české měny. V Pays máme pro obchodníky, co přijímají zahraniční platby, hned dvě zajímavá bezplatná řešení, která pomáhají přijímat platby ze zahraničí jednoduše a rychle.

Blokace platební kartou - podrobní informace

Blokace platební kartou - 5 důvodů blokací

Blokace platební kartou je častým předmětem dotazů zákazníků, ať už jde o na první pohled neznámou transakci, nebo problém s podmínkami nákupu služby či produktu. V Pays jsme zaznamenali opakující se dotazy od potenciálních zákazníků i uživatelů, které se týkají pěti hlavních typů blokací. V článku se dozvíte, jaké konkrétní transakce to jsou a za jakých okolností k nim dochází.

Stravovací a ubytovací služby - platby

Stravovací a ubytovací služby: 4 rychlé tipy, jak prodávat online

Podnikáte-li v oblasti ubytování a rádi byste vylepšili možnosti vašeho online prodeje, připravili jsme pro vás několik základních tipů, které mohou pomoci vybrat kvalitní a zároveň finančně dostupné nástroje nejen pro webovou prezentaci, ale i online rezervace ubytování. V článku najdete i praktické ukázky, jak s pomocí bezplatných funkcí Pays můžete jednoduše vybírat zálohy a jiné platby za vaše služby.

Platba předem snadno a rychle

Platba předem snadno a rychle s platební bránou Pays

Platba předem může být mnohdy komplikovaná. Poskytovatelé služeb, kteří například přijímají zahraniční zálohové platby musí mnohdy poskytovat vlastní bankovní údaje, aby jejich zákazníci mohli provést zahraniční platbu, která se díky tomu neobejde bez poplatků. S pomocí Pays mohou vaši zákazníci platit předem jednoduše, rychle a bezpečně. Vy máte navíc prostředky okamžitě k dispozici a nemusíte čekat mnoho dní.

Jak platit kartou v mobilu

Jak platit kartou v mobilu

Občas dostáváme dotazy, které nás překvapí. Například se nás ptáte, jak platit kartou v mobilu. I taková, pro mnohé samozřejmá věc, může někomu připadat složitá. Snažili jsme se tedy jednoduše sepsat odpověď na tuto otázku a vysvětlit, proč se někdy placení kartou v mobilu hodi a jindy je zcela zbytečné a je lepší použít jiný způsob platby.

4 tipy pro online podnikání v roce 2022

4 tipy pro online podnikání v roce 2022

Uvažujete o online podnikání a nevíte, jak začít? Přinášíme pár základních tipů, kterým byste měli věnovat pozornost, než se do samotného podnikání vrhnete. Získáte tak alespoň základní představu o tom, jak můžete své služby nebo produkty prodávat. Pokud si navíc nejste jistí, jak své podnikání uchopit, na konci článku se dozvíte tipy na zajímavé kurzy, které Vám mohou pomoci.

Snadná aktivace platební brány Pays

Online platební brána Pays: snadná aktivace ve 3 krocích

Online platební brána Pays byla navržena pro obchodníky tak, aby její spuštění bylo jednoduché a rychlé. S pomocí naší technické podpory zvládnete bránu nejen hravě spustit, ale i nastavit. Platební bránu Pays zvládne používat i méně technicky zdatný uživatel. Od aktivace platební brány Vás dělí jen tři jednoduché kroky, které popisujeme v článku.

Jak vybírat vstupné a startovné na akcích

3 způsoby, jak online vybírat vstupné a startovné

Pořádáte workshopy, sportovní, kulturní akce nebo konference a hledáte spolehlivé a zároveň jednoduché platební řešení? Pays je ideální pro všechny, kteří potřebují platební bránu pro své sezónní služby. Nemusíte se obávat penále za nedostatečný obrat nebo měsíčního paušálu. Využít naopak můžete naší bezplatné technické podpory, řady nadstandartních funkcí a rychlou aktivaci brány.

Jak pomáhá Pays zvyšovat prodej?

Jak pomáhá platební brána Pays zvýšit váš prodej

Pays nabízí všem obchodníkům několik funkcí, které jsou automaticky spuštěny ihned po aktivaci platební brány. Jedná se o nadstandartní a bezplatné funkce, které pomáhají dokončit nákup zákazníka. Veškeré tyto funkce byly vyvinuty na základě dlouhodobé spolupráce s e-commerce platformami a prokazatelně zvyšují procento zdárně dokončených plateb vašich zákazníků.

Jak vytvořit úspěšnou landing page?

Jak vytvořit Landing Page, která prodává?

Landing pages hrají důležitou roli v rámci marketingové strategie, protože pomáhají v generování nových zákazníků, kontaktů i návštěvnosti. Velká část studií potvrzuje, že čím více takových stránek web má, tím větší je pravděpodobnost konverze. V článku najdete konkrétní vybrané techniky, které pomáhají vytvořit úspěšnou Landing page. Článek obsahuje i mnoho užitečných odkazů na vhodné nástroje.

Falešný profil na Facebooku

Jak poznat falešný profil na Facebooku?

Facebook jen za poslední čtvrtletí roku 2021 detekoval přes 1.7 miliardy falešných účtů. Nejčastěji se jedná o účty zaměřené na propagaci vybraného obsahu, šíření dezinformací a podvodné praktiky. V článku najdete několik tipů, jak rozpoznat falešný profil na Facebooku a zároveň se dozvíte, co můžete konkrétně udělat, když takový účet objevíte, a jak se můžete chránit před případnými podvodnými praktikami.

Platební systém pro velké organizace

Platební systém pro velké organizace s mnoha pobočkami

Vytvořili jsme spolu s Českou spořitelnou a Global Payments online platební systém pro velké organizace s mnoha pobočkami, který lze jednoduše implementovat. Systém zpracovává veškeré příchozí platby z webů, emailů i sociálních sítí a dle přednastavených parametrů je pak automaticky posílá na vybrané cílové bankovní účty poboček organizace.

Co je Landing page?

Co je to Landing page, jak funguje a jaké jsou její výhody?

Landing page neboli Cílová stránka představuje konkrétní produkt, službu nebo nabídku a motivuje ke konkrétní akci. Jedná se o způsob, jak vytvářet další konverze a budovat svou zákaznickou základnu online. V článku se dozvíte, jaký je hlavní rozdíl mezi Homepage a Landing page, jaké jsou hlavní typy i výhody a jaké můžete použít české nástroje pro vytvoření Landing page.

Podnikání z domova

Podnikání z domova: vhodné online nástroje a weby

Pokud se zajímáte o podnikání z domova, tak se v tomto článku seznámíte s některými užitečnými a dostupnými online nástroji, které vám pomohou s vytvořením webové prezentace nebo e-shopu. Zároveň jsme pro vás připravili několik tipů na webové projekty a online tržiště, kde můžete své zboží nebo služby nabízet.

Spolehlivá platební brána Pays

Veřejný monitoring spolehlivosti Pays

Spouštíme veřejný monitoring dostupnosti služeb platební brány Pays. Každý náš uživatel se může kdykoliv a snadno přesvědčit, zda fungují všechny naše služby. Na naší spolehlivosti si zakládáme, protože poskytujeme platební služby, které jsou pro obchodníky i zákazníky klíčové. Monitoring detailně měří dostupnost šesti našich hlavních systému, na kterých závisí funkčnost celé platební brány.

Facebook podvody

6 tipů, jak se chránit při nakupování na Facebooku

Každý měsíc nakupuje i prodává na Facebooku více než miliarda uživatelů. Prodej i nakupování na Facebooku přináší jistá úskalí, která mohou vést ke ztrátě peněz, protože příležitost dělá zloděje. Mnozí podvodníci navíc mohou na Facebooku působit velice přesvědčivě. Připravili jsme proto pro vás několik základních tipů, jak se můžete před podvody na Facebooku chránit.

Online nakupování potravin

Online nakupování potravin: seznam populárních prodejců

Online nakupování potravin je dnes běžnou praxi. V současnosti existuje na trhu hned několik populárních online obchodů a obchodních řetězců, které dovedou uspokojit poptávku po levných i kvalitních potravinách. Pro ty, co chtějí podpořit lokální farmáře pak existují i weby, které nabízí bio farmářské potraviny online. V článku najdete seznam prověřených online obchodů i obchodníků s potravinami.

Bezpečné nákupy na internetu

7 pravidel bezpečnějšího nakupování na internetu

Nakupování na internetu je pro mnohé zákazníky lákavé díky možnosti nákupu z pohodlí domova i výhodnějším cenám. Přestože bezprostředně nehrozí, že nám někdo v nestřežené chvíli ukradne peněženku, je potřeba být i při takovém online nakupování obezřetný. Sepsali jsme proto 7 jednoduchých pravidel, které vám pomohou se vyvarovat problémům, které může online nakupování přinášet.

Reklamace platby kartou

Jak na reklamaci platby kartou? Poradíme vám

Většina lidí si myslí, že pro reklamaci platby je vždy zapotřebí kontaktovat banku. Jedná se však o zažitý mýtus, protože mnohé platby lze úspěšně reklamovat i bez banky, zvláště pokud transakce proběhla prostřednictvím platební brány. Každá reklamace by se tak měla řešit podle daných okolností a v článku vám poradíme, jak na to.

Mozello je jednoduchý a levný nástroj pro vytvoření blogu nebo malého eshopu.

Mozello - web, blog nebo e-shop snadno a rychle

Seznamte se s Mozello, užitečným a populárním nástrojem pro rychlou a jednoduchou tvorbu webu. Připravili jsme pro vás stručnou příručku, kde se seznámíte s hlavními funkcemi tohoto nástroje a jak si jednoduše nastavit Pays jako výchozí platební bránu pro vaše platby. Základní Mozello účet je zdarma, stačí se tedy zaregistrovat a můžete začít vydělávat.

Wix recenze, která shrnuje hlavní zajímavé funkce tohoto nástroje včetně jeho hlavních výhod a nevýhod.

Wix - recenze

Wix už dávno není jednoduchým drag-and-drop nástrojem. Kromě nepřeberného množství vizuálně zajímavých šablon nabízí mnoho funkcí přímo na míru pro potřeby kohokoliv, kdo začíná s podnikáním anebo hledá optimální řešení pro středně velkou firmu. V recenzi jsme se zaměřili na hlavní zajímavé funkce tohoto nástroje včetně výhod i nevýhod.

Co znamená NFC a historie mobilních bezkontaktních plateb

Co znamená NFC a historie mobilních bezkontaktních plateb

Mobilní platba dnes už dávno neznamená jen platbu pomocí odeslané Premium SMS. Za úspěšnou bezkontaktní transakcí v obchodě u platebního terminálu dnes stojí tzv. NFC technologie. Co je to NFC technologie a jaké jsou hlavní rozdíly NFC proti Bluetooth? To vše se dozvíte v tomto našem článku, ve kterém se vrátíme i do nedávné historie.

Placení hodinkami: 4 nejpopulárnější technologie v ČR

Placení hodinkami: 4 nejpopulárnější technologie v ČR

Placení hodinkami v ČR je již dnes celkem běžné. V současnosti trhu dominují 4 hlavní systémy – watchOS (Apple), Wear OS (Google), Garmin Pay a Fitbit Pay. V našem článku najdete detailní informace včetně odkazů o současných systémech a modelech, které podporují bezkontaktní platby.

QR platba generátor kódu

Jak platit přes QR kód a jak vytvořit QR kód pro platbu?

Zapomeňte na zastaralé QR generátory, které mnohdy nejsou responzivní a zkuste ten od Pays. Funguje totiž zdarma kdekoliv, kdykoliv a na čemkoliv. Je volně dostupný na webu pro všechny. Stačí vyplnit údaje, nasdílet a nechat si zaplatit. QR platby dnes podporuje většina tuzemských bank. Vytvořit QR kód pro platbu je nyní hračka.

4 způsoby, jak snadněji prodávat digitální obsah

4 způsoby, jak snadněji prodávat digitální obsah

Napsali jste svou první e-knihu? Vytvořili jste video kurz? Prodáváte příručky nebo poukazy na své služby? Ať už máte jakýkoliv digitální obsah, který byste rádi začali prodávat online, Pays má pro vás připravené rychlé a jednoduché řešení na míru. Zjistěte, jak můžete začít svůj obsah prodávat snadněji a rychleji ještě dnes. Nabízíme vám hned několik osvědčených způsobů.

6 způsobů, jak přijímat PayPal platby

6 způsobů, jak přijímat PayPal platby

Většina lidí si zaregistruje účet PayPal kvůli možnosti nakupovat online. PayPal však můžete používat i pro další činností. Seznamte se s PayPal, zjistěte, jak založit a nastavit účet, na co si při platbách dávat pozornost, jakou formou můžete platby přijímat a jaké jsou hlavní nevýhody tohoto platebního systému.

Starlink - vysokorychlostní satelitní internet

Starlink: Satelitní internet od SpaceX

Rozvoj internetových služeb a e-commerce byl vždy přímo závislý na rychlosti připojení uživatelů k internetu. Starlink je novou službou firmy SpaceX Elona Muska, která je schopná zajistit připojení k internetu i na těch nejodlehlejších místech na světě. Proto, že je internet životně důležitý i pro nás a naše uživatele - obchodníky, tak jsme službu vyzkoušeli jako jedni z prvních v ČR a přinášíme vám naše první poznatky.

Platby kartou online

Platby kartou online: znáte těchto 6 hlavních výhod?

Platby kartou za rok 2021 opět rostly a celkový počet takových plateb dosáhl hodnoty 1,5 miliardy. Důvodem jsou i velké výhody, které platby kartou online přináší. Víte jaké konkrétní výhody to jsou? Dali jsme dohromady 6 hlavních důvodů, proč se dnes vyplatí nakupovat i platit kartou online.

Bezkontaktní platby kartou

Bezkontaktní platby kartou: odpovědi na 10 nejčastějších dotazů

Česká Republika se řadí mezi přední evropské země co do počtu bezkontaktních plateb. V článku zjistíte, jak si vedeme v porovnání s ostatními, zejména evropskými, zeměmi a také v něm najdete odpovědi na nejčastější dotazy týkajících se tématu bezkontaktních plateb.

Platby přes internet

Platby přes internet: 4 způsoby, jak bezpečně platit kartou na internetu

Popularita a množství plateb kartou online neustále stoupá. Ruku v ruce s tím však stoupá i riziko zneužití takové karty a krádeže finančních prostředků. Existují však různé způsoby, které pomáhají taková rizika snižovat, popřípadě umožňují snazší získání ztracených prostředků zpět.

Platební terminál bez paušálu

Platební terminál bez paušálu: 2 jednoduchá řešení pro bezhotovostní platby

Dosud jste zvyklí od zákazníků brát hotovost, ale stále častěji slýcháte dotaz, zda neberete kartu. Pro pár transakcí se vám ale nechce nasazovat platební terminál, a proto jsme vytvořili velice jednoduchý virtuální i mobilní platební terminál, který můžete použít. Navíc je jeho aktivace zdarma a jednoduchá.

Prodej na Facebooku

Marketplace: 3 praktické tipy, jak prodávat na Facebooku

Facebook je pro online prodej produktů stále více oblíbený. Důvod je jednoduchý. Na Facebooku u inzerátu na Marketplace neplatíte žádné poplatky za uveřejnění ani provizi z prodeje. Inzerování produktu je navíc otázkou několika minut. Propagace samotných příspěvků navíc může být velice levná a pokud produkt inzerujete na správných místech, tak i účinná.

Vydělávání na internetu

Vydělávání na internetu: 4 praktické tipy, jak na výběr vhodné platební brány

K úspěšnému vydělávání na internetu dnes neodmyslitelně patří i dobře fungující platební brána. Sestavili jsme 4 praktické tipy na základě dlouhodobého sledování toho, co obchodníci v praxi oceňují a skutečně potřebují. Stačí si při výběru položit čtyři následující otázky v našem článku a nebát se nad hledáním odpovědí strávit trochu času.

Internetový prodej

Internetový prodej: 5 důvodů proč úspěšní obchodníci používají platební odkazy

Napadlo vás někdy vydělávat prostřednictvím jednoduchého platebního odkazu? A pokud ne, líbila by se vám taková možnost? Díky platebním odkazům je internetový prodej ještě jednodušší a úspěšnější. Navíc se dá tato úspěšnost snadno měřit přímo v uživatelském rozhraní Pays.

WooCommerce platební brána

WooCommerce Platební Brána: Proč a jak nainstalovat plugin od Pays

Pokud hledáte pro svůj WooCommerce obchod plugin v Češtině, který nabízí možnost jednoduché online platby, je potřeba dobře zvážit, jakou platební bránu si vyberete. Například všichni uživatele Pays mají plugin pro platby produktů skrze WooCommerce zdarma. Nemusíte si tak připlácet za rozšíření pro své ecommerce řešení jako tomu bývá u mnoha platebních bran zvykem.

Jak přijímat platby online

Jak přijímat platby online: 3 tipy pro podnikání bez eshopu

Mnoho lidí úspěšně provozuje na internetu svůj byznys, aniž by vlastnili eshop. Pokud o podnikání online uvažujete, a nebo hledáte řešení pro svůj online byznys, nabízíme vám tři jednoduchá a funkční řešení pro přijímání online plateb bez nutnosti programování, a nebo složité implementace.

Hledáte lepší platební bránu?

Kontaktujte nás