Platba kartou přes internet - Pays

Platba kartou přes internet

Platba kartou přes internet byla donedávna vnímána jako nebezpečná záležitost. I dnes je zcela běžné, že si můžete ve svém internetovém bankovnictví platby kartou přes internet povolit nebo zakázat. Většina českých bank toto umožňuje. Samozřejmě opatrnosti není nikdy dost, zloději jsou na ulicích i na internetu. Časy se ale mění, bezpečnost plateb přes internet se zlepšuje a existuje i několik jednoduchých opatření, kdy je platba kartou přes internet naprosto bezpečná.

Platba kartou a 3D secure

Pokud někomu sdělíte číslo své platební karty, její datum expirace a tajný kód (CVC) ze zadní strany, je pak možné s těmito údaji kdekoliv na internetu zaplatit. Tomu lze zabránit tak, že si u své platební karty aktivujete režim 3D secure. Kartou v tomto režimu lze přes internet zaplatit také, ale každá platební transakce je zabezpečena tak, že majitel karty dostane na svůj mobilní telefon SMSkou kód, který musí při každé platbě přes internet zadat na eshopu, kde platí.

Pokud Vám tedy někdo odcizí platební kartu, která má zabezpečení 3D secure, tak bez Vašeho mobilního telefonu platbu přes internet prostě neprovede. Ale pozor! Online platby kartou, která má toto zabezpečení zloděj sice neprovede, ale v obchodě, kde používají standardní terminál, vaší kartou samozřejmě zaplatí. Ukradenou platební kartu tedy vždy ihned zablokujte u své banky.

Bezpečná platba kartou přes internet

Platba kartou Při platbě kartou přes internet na platební bráně Pays Vám nehrozí žádné nebezpečí zneužití, protože platební brána Pays číslo karty zákazníka vůbec neukládá do databáze a po provedení platby většinu údajů o transakci ihned maže. Obchodník, který používá platební bránu Pays se číslo karty svého zákazníka vůbec nedozví. Obchodník se dozví pouze informaci, zda platba proběhla nebo neproběhla.

Platba kartou přes Masterpass

Úplně nejlepší je pochopitelně varianta, kdy číslo své platební karty při platbě přes internet vůbec nikam nezadáváte. Tohoto lze dosáhnout tak, že si nainstalujete do mobilního telefonu bezpečnou aplikaci Masterpass od MasterCard. Kartu pak máte uloženou pouze ve svém mobilním telefonu a aplikaci zabezpečenou například otiskem prstu. Při platbě kartou přes internet pak vždy vyberete na platební bráně Pays možnost platbu kartou a následně "MasterPass". Platba je zahájena zobrazením QR kódu, který naskenujete mobilem a aplikací MasterPass. Po naskenování pouze potvrdíte platbu v mobilu a vše je dokončeno. Vy jste provedli platbu, dodavatel dostal zaplaceno a číslo Vaší karty zůstalo v bezpečí.

Platební brána Pays plně podporuje platby kartou přes internet včetně varianty s použitím mobilní aplikace MasterPass. Mobilní aplikace MasterPass neznamená, že můžete platit kartou pouze někde venku bez počítače. Naopak krásně kombinuje platbu kartou na internetu, kterou provádíte na počítači a s použitím svého mobilního telefonu (kterým naskenujete QR kód) dosáhnete maximálního zabezpečení své platby přes internet.

Platby metodami Apple Pay a Google Pay

Společnosti Apple a Google poskytují oblíbené platební metody, které jsou také postaveny na karetních platbách a velmi rychle se rozšiřují mezi nakupující. Je to dáno masivním rozšířením chytrých mobilních telefonů, které obsahují tyto platební aplikace. V současné době jsou všichni majitelé novějších telefonů se systémem Android a uživatelé internetového prohlížeče Chrome schopni zaplatit platební metodou Google Pay. Stejně tak všichni uživatelé zařízení od Apple mohou snadno zaplatit platební metodou Apple Pay.

Platba kartou v eshopu

Platba kartou v eshopu Pro nakupujícího zákazníka je platba kartou v e-shopu mnohem výhodnější než platba převodem nebo na dobírku. Obchodníci obvykle za platbu kartou neúčtují zákazníkům žádný poplatek. Přitom sami poplatek platit musí. Nákup je tedy obvykle o něco levnější než při platbě na dobírku, která je téměř vždy zpoplatněna.

Další podstatnou výhodou je snadnější reklamace. Platbu převodem nebo na dobírku je téměř nemožné reklamovat. Platbu kartou je naopak velmi snadné reklamovat. V případě, že zakoupíte zboží od obchodníka, který vám zboží nedoručí, lze u banky, která kartu vydala, platbu reklamovat. Pokud obchodník neprokáže, že zboží dodal, pak je platba kartou zákazníkovi obvykle vrácena. Na platby kartou se navíc vztahují různé další výhody, které poskytuje banka. Část zaplacené ceny se automaticky vrací jako bonus zákazníkovi (tento bonus je často u kreditních karet) nebo se na takové nákupy vztahuje nadstandardní pojištění a prodloužená záruka.

Zajímají vás platby kartou?

Zeptejte se nás