Platební systém pro obce a města

Platební brána Pays vyvinula společně s Českou Spořitelnou a Global Payments řešení, které umožňuje jednodušší a přehlednější hospodaření obcí a měst. Díky tomuto platebnímu řešení lze snadno vybírat různé typy poplatků online, automaticky je zpracovávat a rozesílat na cílové bankovní účty města nebo obce. Pokud pracujete na zastupitelstvu, nebo jako rada města, uvítáte jednoduché řešení pro platby veškerých poplatků od občanů, které lze snadno nasadit do provozu a které je garantováno významnými platebními institucemi a největší bankou v ČR.

Online platby pro vaši obec a město budou díky tomuto platebnímu systému vyřešeny komplexně a spolehlivě.

Proč je Česká spořitelna partnerem Pays?

Česká spořitelna je největší bankou v České republice, která neposkytuje služby pouze koncovým klientům, podnikům nebo korporacím, ale i krajům, městům a obcím. Stala se tak významným strategickým partnerem platební brány Pays ve vývoji a implementaci tzv. chytré platební brány. Česká spořitelna zaštituje a zpracovává online příchozí platby prostřednictvím platební brány Pays tak, aby to bylo v souladu s legislativou a poskytuje tzv. centrální (technický) účet, který zajišťuje další automatické zpracování příchozích transakcí dle požadavků obce nebo města.

Proč spolupracujeme s Global Payments?

Karty VISA a Mastercard jsou poskytovány mezinárodními vydavateli karet prostřednictvím lokálních bank. Zpracování plateb kartou proto vyžaduje acquirera, kterým je pro účely tohoto systému společnost Global Payments. Jedná se o jednu z největších technologických společností, která zpracovává platby kreditními, debetními, digitálními i dalšími kartami.

Jak Pays zjednodušuje hospodaření obcí i měst?

Platební brána Pays hraje roli integrátora, který spojuje několik platebních metod, transakční služby Global Payments a České spořitelny tak, aby vše při příchozích online platbách fungovalo, jak má, a to ať už po technické, nebo uživatelské stránce. Díky tomu mají kraje, města i obce k dispozici velice jednoduchý a zároveň efektivní nástroj, který automaticky zpracovává všechny online příchozí platby v rámci jediného systému a jedné administrace.

Pro aktuální přehled o všech příchozích platbách mohou pověření pracovníci využít jednoduchého administračního rozhraní, do kterého se mohou přihlásit prostřednictvím webových stránek Pays. Ihned po přihlášení si mohou zobrazit nejen příchozí platby, ale filtrovat veškeré příchozí transakce dle dalších parametrů. Samozřejmostí je propojení s účetními systémy radnice a magistrátu.

Jak to funguje reálně?

S pomocí Pays se aktivuje chytrá platební brána společně s tzv. centrálním (technickým) účtem u České spořitelny, kam jsou směrovány všechny platby, které provádějí občané několika platebními metodami.

Platební brána pro město a obec zjednoduší administrativu a ušetří peníze. Občané - plátci mohou použít platbu kartou, QR platbu, Apple Pay, Google peněženku nebo platbu mobilem. Bez ohledu na použitou platební metodu směřují peníze vždy na technický účet u České spořitelny, kde jsou díky vnitřní logice platebního systému následně přesměrovány na cílový bankovní účet města, který je určen pro danou poplatkovou agendu.

Tato vnitřní logika platebního systému umožňuje velice snadno, transparentně a dle potřeby automatizovaně zpracovávat veškeré příchozí platby, například:

Místní poplatky

Platby nájemného v obecních bytech

Správní poplatky

Uživatelské poplatky

Ostatní poplatky

Nasazení platebního systému je jednoduché a jednorázové. Není třeba se zabývat administrativní zátěží související s nastavováním jednotlivých účtů. Platební brána funguje okamžitě jakmile je spuštěna. Díky centrálnímu, technickému účtu a přehledné administraci mají města a obce přehled o veškerých transakcích na jednom místě. Dle potřeby lze nastavit automatizované generování potřebných reportů i účetních výkazů, a je zde také možnost nastavit e-mailová avíza nebo stahovat datové výpisy do účetních systémů.


< předchozí článek - další článek >

Vyřešíme online platby pro vaše město a obec

Kontaktujte nás