Platba přes QR kód

Platba přes QR kód je snadná, bezpečná a pohodlná alternativa, když hotovost není vaší preferovanou platební metodou. V současnosti se odhaduje, že necelých 10 % spotřebitelů v Evropě již běžně využívá platby přes QR kód a vzhledem k rostoucí popularitě je tento trend neustále na vzestupu.

Jak platit s pomocí QR kódu

Pokud chcete začít platit s pomocí QR kódu:

Česká spořitelna, Raiffeisen bank, Fio banka, ČSOB, mBank, Banka creditas, Equa bank, Komerční banka, Hellobank!, Sberbank, Airbank, MonetaProč používat QR kódy pro platbu?

QR platba je zcela bezkontaktní

Výhodou QR platby je, že je bezkontaktní. Plátce nemusí u sebe nosit hotovost nebo platební kartu. V obchodě se například nemusí nijak dotýkat platebního terminálu pro zadání PIN, nemusí nic podepisovat perem nebo nemusí řešit přímý kontakt s hotovostí. Jediné, čeho se platící dotýká, je jeho chytrý telefon, prostřednictvím kterého provádí platbu.

QR platba je jednoduchá

Pro úspěšnou QR platbu však stačí mít po ruce telefon, díky kterému můžete jednoduše zaplatit.

QR platba je bezpečná

QR kód se při platbě jednoduše přímo propojí s platební aplikací, díky které jsou údaje zašifrovány. Díky platbě prostřednictvím telefonu se nesdílí citlivé údaje jako je číslo platební karty.

S QR kódem lze platit téměř cokoliv

Velkou výhodou QR kódu je možnost snadné integrace do různých finančních nástrojů. Proto se stávají běžnou součástí faktur nebo vyúčtování. Zároveň existují i jednoduché aplikace a generátory, které pomáhají rozšiřovat platební metody.

Platby přes QR kód můžete přijímat i vy

Chcete-li, aby vám někdo zaplatil za vaše služby nebo zboží jednoduše a rychle, můžete mu vygenerovat svůj vlastní platební QR kód pomocí QR generátoru Pays

Hladáte platbu přes QR kód?

Napište nám