Premium SMS platby bez poplatku

Platby Premium SMS a jak ušetřit

Platby formou Premium SMS (SMS s vyšším tarifem) patří z pohledu obchodníka k těm nejméně výhodným. Mobilní operátoři účtují za tento typ plateb extrémně vysoké poplatky. I přes tuto negativní vlastnost existují reálné obchodní modely, kde jsou Premium SMS stále velmi aktivně využívány pro svou jednoduchost pro zákazníka.

Premium SMS - sms.sluzba.cz

Platební brána Pays převzala kompletní systém pro zpracování Premium SMS plateb od své mateřské společnosti AXIMA a dále jej provozuje pod původní značkou sms.sluzba.cz. Díky tomu jsme schopni vyhovět požadavkům obchodníků a nabídnout kompletní spektrum platebních metod v rámci jediné platební brány.

Klikněte na odkaz, pokud hledáte SMS platby na účet

Co je Premium SMS platba?

Premium SMS se často používají pro úhradu jízdenek, parkování a pro platby za stahování obsahu z internetových serverů. Často se s nimi setkáte také u registrací do internetových databází a katalogů. V minulosti byla SMS platba využívána pro platby za hry a melodie do mobilních telefonů a pro prodej knih, časopisů a DVD. Prodej produktů touto formou je však již na ústupu. V současné době je někteří poskytovatelé služeb používají pro platby za krátkodobé internetové připojení a jiné úhrady nižších částek.

Pro zákazníka jsou SMS platby výhodné, protože zde vítězí jednoduchost. Odeslat SMS zvládne prostě každý majitel mobilního telefonu. Pro obchodníka jsou SMS platby velmi nevýhodné, protože za ně operátoři účtují poplatek až 50% z částky, kterou zaplatí zákazník. Obchodník však může prostřednictvím platební brány Pays velmi ušetřit, pokud použije metodu, kterou popisujeme níže v textu.

Jak fungují Premium SMS platby

Premium SMS

Princip plateb pomocí SMS je jednoduchý. Zákazník odešle SMS v požadovaném formátu na číslo, které začíná předčíslím 900 nebo 902. Poslední dvě cifry v čísle určují cenu, kterou zákazník zaplatí. Pokud končí číslo ciframi 99, tak odesláním SMS zaplatí zákazník 99 Kč včetně DPH. Tuto částku odečte mobilní operátor zákazníkovi z jeho předplaceného tarifu nebo ji vyúčtuje na měsíční faktuře.

Obchodník pak dostane z ceny 99 Kč přibližně 50-65 Kč od mobilního operátora se zpožděním jeden až dva měsíce. Operátoři s výplatou peněz příliš nespěchají, což je druhý problém, který používání Premium SMS velmi brzdí. Rozhodně se nedá očekávat, že by mobilní operátoři svou marži v budoucnu snížili, protože jsou zvyklí na tučné provize zejména z prodeje kreditů na download servery.

Platební brána Pays nabízí řešení, které významně snižuje náklady na Premium SMS.

Jak ušetřit na poplatcích za Premium SMS

Postupem času se významně zvyšuje obliba plateb kartou na internetu. Je to dáno jednoduchostí použití a vysokou bezpečností karetních plateb. Poskytovatelé služeb, kteří nyní používají platby přes Premium SMS mohou přechodem na platební bránu Pays nabídnout svým zákazníkům ihned možnost volby mezi SMS platbou a platbou kartou. Nemusejí tak Premium SMS rušit, ale pouze jednoduše rozšíří nabídku platebních metod.

V praxi se mnohokrát ukázalo, že obchodníci, kteří ke své SMS platbě přidali i platbu kartou, dnes inkasují 60-70% přijatých plateb právě prostřednictvím platebních karet. Zákazníci si mohou svobodně zvolit a mnoho z nich dnes již preferuje kartu. Díky tomu vznikne okamžitá úspora pro obchodníka, protože u 60-70% přijatých plateb klesne poplatek z 50% na 1-2%.

Dalším způsobem, jak náklady na Premium SMS na straně prodávajícího eliminovat úplně, je nabídnout nakupujícím volbu několika platebních metod s přenesením poplatku. Lze to vysvětlit na jednoduchém příkladu. Zákazník má zaplatit 50 Kč. Může si sám svobodně zvolit, zda použije platbu kartou za 50 Kč, QR platbu za 50 Kč nebo SMS platbu za 100 Kč. Ve všech třech případech inkasuje prodávající 50 Kč a náklady na drahou platební metodu nese zákazník.

Platební brána Pays poskytuje všechny dnes používané platební metody a k nim umí připojit Premium SMS platbu. Můžete to sami vyzkoušet zde na testovací platbě (zaplatíte 20 Kč a my Vám tuto sumu následně vrátíme). Chcete-li Pays používat, tak se nezávazně zaregistrujte zde.

Zajímají Vás Premium SMS platby?

Zeptejte se nás