QR platba - Generátor

Vložte parametry platby pro vytvoření platebního QR kódu.

- /

Jak vytvořit QR kód pro platbu

Použití generátoru platebního QR kódu je jednoduché. Nejprve vyplňte položku Číslo bankovního účtu včetně kódu banky, na který mají být odeslány peníze. Poté vyplňte položky Částka k úhradě a Variabilní symbol. Chcete-li, můžete vyplnit i nepovinnou položku Zpráva pro příjemce platby.

Stránka QR generátoru na počítači:

Po kliknutí na tlačítko Vygenerovat QR kód se výsledný kód ihned zobrazí. Vygenerovaný QR kód můžete uložit jako obrázek kliknutím pravým tlačítkem myši a volbou Uložit obrázek jako.... Případně můžete QR kód jednoduše vyfotit mobilem z monitoru a fotku poslat komukoliv, kdo má zaplatit.

Stránka QR generátoru na mobilu:

Pokud vidíte tuto stránku na mobilním telefonu, můžete vygenerovaný platební QR kód nejprve Uložit do fotek (kliknutím na obrázek kódu) a pak někomu poslat nebo můžete QR kód Sdílet a odeslat přímo přes i-message nebo e-mailem.

Tento generátor platebních QR kódů je také součástí mobilní aplikace Pays, která slouží k ovládání platební brány z mobilu. Aplikaci stáhnete na iPhone i na Android.

Apliklace Pays - Online QR generátor - ios Apliklace Pays - Online QR generátor - android

Jak platit přes QR kód

Vygenerovaný QR kód lze použít pro rychlou platbu v mobilním bankovnictví téměř všech českých bank. V mobilní aplikaci své banky zvolte QR platbu a vyfoťte QR kód. Tím se vyplní položky rychlého bankovního převodu, který už jen potvrdíte a je zaplaceno.