smsticket.cz - Předprodej vstupenek s podporou Apple Pay a Google Pay

Vstupenkový portál smsticket.cz funguje na českém trhu již přes 12 let a vyřešil předprodej a prodej vstupenek na bezpočet koncertů, festivalů a jiných kulturních a sportovních akcí. Platební brána Pays je jeho dlouholetým partnerem a dodává kompletní řešení pro platby za vstupenky. Zákazníci mohou navíc od letošního roku své vstupenky u smsticketu koupit prostřednictvím Apple Pay a Google Pay přímo na svém mobilu.

Pro provedení platby za vstupenky tedy nemusí zákazník zadávat jakékoliv údaje o kartě nebo se přihlašovat do svého internetového bankovnictví. Jednoduše klikne na platební tlačítko a elektronické vstupenky, včetně QR kódu pro vstup, už letí na jeho e-mailovou adresu.

Co je Apple Pay?

Na obrázku je zobrazen proces nákupu prostřednictvím smsticket.cz ve 4 krocích. První krok je, že si uživatel má vybrat akci, na kterou chce zajít. Druhý krok je platba za vstupenky dle preferované platební metody. Uživatelé mají k dispozici Apple Pay a Google Pay. Ve třetím kroku je vstupenka automaticky zaslána emailem i formou SMS do mobilu. V posledním kroku zákazník ukazuje při vstupu na akci kód, se kterým mu bude umožněn vstup. Apple Pay je technologie NFC společnosti Apple, která uživatelům umožňuje provádět bezkontaktní platby prostřednictvím svých zařízení. Služba byla spuštěna v roce 2014 a v minulém roce (2021) měla na celém světě přes 507 milionů uživatelů. Pro to, abyste mohli začít používat Apple Pay, je třeba vlastnit Apple zařízení.

Hlavní výhody Apple Pay

Výhodou tohoto typu platby je, že má podstatně vyšší úspěšnost, než je tomu u běžné platby kartou. Platba se totiž uskuteční jednoduchým potvrzením, a to buď pomocí Face ID, Touch ID nebo pomocí přístupového kódu. Díky tomu nemusíte ani používat běžný PIN, který máte ke své kartě. Pokud jej tedy například zapomenete, můžete i přesto ze svého zařízení bez problému zaplatit. Veškeré dokončené transakce jsou pak jednoduše k dispozici v Apple peněžence.

Metoda Apple Pay je bezpečnější než placení prostřednictvím fyzické kreditní, debetní nebo předplacené karty. Je to zejména díky tomu, že údaje o kartě nejsou s nikým sdíleny a skutečná čísla karet nejsou nikde uložena.  Navíc, než dojde k samotné transakci, údaje o kartě jsou opakovaně šifrovány.

Další výhodou Apple Pay je, že neexistuje žádné omezení pro výši placené částky. To znamená, že obvykle nenarazíte na limit, který je běžný pro platby kartou. Někteří obchodníci však mohou mít vlastní limit pro platbu v závislosti na právních a firemních požadavcích. Apple Pay lze navíc používat na různých zařízeních. Nejpopulárnější je iPhone, pro platby však lze používat i Mac, Apple Watch nebo iPad. 

Co je Google Pay?

Google Pay je digitální peněženka a platební platforma od společnosti Google. Umožňuje uživatelům platit pomocí zařízení podporujících Android. S Google Pay lze stejně jako u Apple Pay platit jak v obchodech, tak i prostřednictvím webu (stránky musí takovou platbu podporovat) a mobilních aplikací. Uživatel propojí údaje o své kartě se svým účtem Google Pay, který pak slouží k interakci s platebními terminály NFC.

Hlavní výhody Google Pay

Stejně jako u Apple Pay, lze Google Pay na svém telefonu jednoduše nastavit. Podmínkou pro používání je, že zařízení musí podporovat technologii NFC, prostřednictvím které lze platby provádět. Je zde též požadavek na operační systém Android, který nesmí být starší než z roku 2014.

Google Pay nabízí též vysokou úroveň zabezpečení pro platby, a díky uloženým údajům o kartě v zařízení zákazník nemusí mít fyzickou kartu u sebe. I když lze Google Pay používat i na iPhone, primární využití tohoto nástroje je na systémech Android.

BANKY PODPORUJÍCÍ APPLE PAY

Aktualizovaný seznam bank, které podporují Apple Pay, naleznete přímo na stránkách Apple.

BANKY PODPORUJÍCÍ GOOGLE PAY

Aktualizovaný seznam bank podporujících Google Pay, naleznete přímo na stránkách Google.

Kdy používat platební metodu Apple Pay nebo Google Pay

Obě platební metody se hodí zejména při nákupu vstupenek z mobilního telefonu, kdy platební brána automaticky rozpozná používané zařízení, a podle toho nabídne vhodnou platební metodu. Apple Pay i Google Pay si lze uložit i v prohlížeči a usnadní se tím samotný nákup i prostřednictvím stolního počítače.

Nakupování vstupenek na smsticketu pomocí Apple Pay je navíc v současnosti již populárnější než platba převodem a je také velmi zajímavé, že většina nákupů vstupenek již nyní probíhá na mobilním telefonu. Brzy nastane doba, kdy bude až 70% všech vstupenek prodáno prostřednictvím mobilního telefonu a prodejci (ticketingové portály, divadla, kluby, kulturní domy...), kteří nebudou mít implementovánu vhodnou platební bránu, budou přicházet o návštěvníky.

Související články:


< předchozí článek - další článek >

Chcete prodávat vstupenky moderně?

Napište nám, zařídíme to.