2 způsoby, jak rychle a jednoduše přijímat zahraniční platby

Pokud dlouhodobě poskytujete služby nebo produkty zahraničním klientům, přijímání v cizí měně může být zbytečný náklad navíc. V Pays jsme i z toho důvodu vytvořili dvě velice jednoduchá řešení, která pomohou rychle a jednoduše vybírat peníze od zákazníků ze zahraničí, a to jak v EUR, tak v USD. Pokud navíc v cizí měně fakturujete, naše řešení mohou podstatně urychlit platbu na účet. Platby můžete vybírat hromadně nebo jednotlivě podle toho, jak je vaše podnikání postavené. Obě řešení jsou pro uživatele Pays k dispozici zdarma.

Jak přijímat zahraniční platby od neomezeného počtu zákazníků

Na obrázku je rychlé srovnání dvou variant, jak můžete jednoduše přijímat zahraniční platby. Ta první je vhodná pro platby od jednotlivých zákazníků, ta druhá pro změnu pro hromadné platby. Více se dozvíte přímo v článku. Pokud nabízíte služby nebo produkty, které mají jednotný ceník, můžete si v našem rozhraní nastavit tzv. Platební odkazy. Výhodou těchto odkazů je, že nejsou nijak časově omezené a dají se velice snadno nadefinovat. Určíte si částku, název i URL koncovku. Díky těmto údajům pak snadno v administrativním rozhraní poznáte, k čemu se odkaz vztahuje.

Výhodou je, že počet odkazů, který si můžete v našem rozhraní nastavit, je neomezený. Navíc si můžete nastavit tzv. cílovou URL. To znamená, že jakmile vám zákazník zaplatí, je přesměrován na webovou stránku, jakou chcete: například na webový formulář pro vyplnění dalších údajů, které od klienta potřebujete, popřípadě můžete zákazníka přesměrovat na rezervační formulář atp.

V rozhraní Pays pak máte k dispozici kompletní přehled o vytvořených odkazech a jaký generují příjem. Můžete tak zároveň jednoduše srovnávat, které služby nebo produkty zajišťují nejvyšší obrat.

Příklady použití platebního odkazu:

Platební odkaz je vhodný, pokud nabízíte několik typů služeb nebo produktů za jednotnou cenu a rádi byste umožnili jednoduchou online platbu prostřednictvím platební brány. K nabízeným produktům nebo službám jednoduše vložíte platební odkazy, takže si lidé mohou rovnou daný produkt nebo službu předplatit. Odkaz můžete vložit například i do objednávky nebo faktury. Díky tomu je pak placení za službu snazší a rychlejší. Platební odkaz lze také jednoduše sdílet i na sociálních sítích.

Další způsob využití odkazu je i v elektronických dokumentech. Například s pomocí elektronického dokumentu (e-book, PDF) dáváte doporučení na konkrétní produkty nebo služby, na které můžete rovnou v dokumentu odkazovat, a tím tak zákazníky rovnou přesměrovat k platbě.

Pomocí odkazu lze snadno vyzvat k hromadné platbě – pokud jste příspěvková organizace, s pomocí odkazu můžete vyzvat desítky nebo stovky zákazníků k zaplacení příspěvku, ať už jste bytové družstvo, sportovní organizace atp.

Jak přijímat zahraniční platby od jednotlivých klientů

Jestliže patříte do skupiny lidí, která například vytváří věci nebo poskytuje služby klientům na zakázku, můžete požádat svého zákazníka o úhradu prostřednictvím emailu, který odešlete přímo z rozhraní Pays. Tato služba se nazývá Platební předpis a díky ní můžete jednotlivé klienty jednoduše vyzvat k rychlé online platbě. Množství platebních předpisů není omezeno, a tak můžete například zákazníka účtovat víckrát dle potřeby.

S pomocí platebního předpisu zadáte předmět emailu, text a dále si určujete detaily nezbytné k provedení platby (částka, měna, případně variabilní symbol atp.). Jakmile email klientovi odešlete, je k textu emailu připojen odkaz pro platbu. Do platebního předpisu lze zadat i více emailů najednou, je však potřeba je oddělit středníkem. Výhodou platebního předpisu je, že lze nastavit automatickou připomínku pro neprovedenou úhradu. Pro nastavení stačí kontaktovat naší zákaznickou podporu.

Příklady použití platebního předpisu:

Platební předpis je efektivní řešení, pokud poskytujete služby klientům, kterým pravidelně vystavujete (zálohové) faktury nebo potřebujete, aby provedli okamžitou úhradu služeb, aniž byste čekali několik dní, než dorazí například SEPA platba. S pomocí platebního předpisu jednoduše klienta vyzvete k úhradě a díky online platbě se částka přičte okamžitě. Vy tak nemusíte čekat několik pracovních dní, než platba dorazí.

Tuto funkci často využívají například poskytovatelé ubytování nebo podnikatelé, kteří preferují rychlou platbu pomocí platební brány.

Správa příchozích transakcí v Pays

Veškeré příchozí transakce můžete snadno spravovat přímo v rozhraní Pays, kde vidíte nejen aktuální zůstatek, ale můžete snadno vyhledávat jednotlivé platby dle vybraných kritérií. K dispozici máte také archivované odkazy a předpisy. Veškeré příchozí zahraniční platby, které klienti provedou prostřednictvím platební brány nechodí na Váš bankovní účet, ale do rozhraní Pays, odkud si své prostředky můžete jednoduše převést na účet. Díky tomu, že si necháváte poslat peníze přímo z Pays, si můžete určit, jakou částku a pod jakým variabilním symbolem si chcete na svůj účet zaslat. Pokud fakturujete v zahraniční měně, doporučujeme otevřít tzv. multiměnový účet, který si lze sjednat u Raiffeisenbank, Moneta Bank nebo Revolut. Pro více informací o možnostech platby předem prostřednictvím Pays doporučujeme tento článek.

 Převod prostředků z Pays na účet je proveden nejpozději do jednoho pracovního dne.

Další související články:


< předchozí článek - další článek >

Hledáte řešení pro rychlé zahraniční platby od vašich zákazníků?

Kontaktujte nás