Parkum a platební brána Pays

Parkum – online platby za parkování

Parkum je platforma, díky které můžete uhradit parkovné kompletně online, a to naprosto jednoduše pomocí chytrého telefonu. K tomu, abyste mohli zaplatit nepotřebujete stahovat žádnou aplikaci do telefonu.

Stačí jednoduše naskenovat QR kód, který je umístěn na parkovacím lístku, parkomatech a cedulích v oblasti placeného stání nebo zadat přímo webovou adresu provozovatele parkoviště na portále Parkum, a po vyplnění potřebných údajů zaplatíte moderním způsobem prostřednictvím Apple Pay, Google Pay nebo pomocí platebních karet (VISA, MasterCard). Nemusíte tak vůbec hledat parkovací automat.

Jste-li provozovatelem parkoviště, pak můžete Parkum nasadit několika možnými způsoby. Parkum může fungovat společně se závorovými systémy a parkomaty všech značek, které jsou v ČR běžně používány nebo může fungovat zcela bez hardware a může být nasazeno v řádu dnů. V prvním případě napojíme systém Parkum na API vašeho stávajícího řešení (například na systémy firmy CROSS Zlín a.s.) a řidiči mohou okamžitě platit online ze svých mobilů. V druhém případě, kdy nevyužíváte žádný závorový systém, máme také řešení.

Součástí systému Parkum je rychlý a pohodlný způsob okamžité kontroly parkování pro provozovatele, policii a další úřady. Díky umělé inteligenci systém sám rozpozná značku vozidla a šetří tak čas při samotné kontrole. Do systému kontroly můžete přistupovat přímo na portále Parkum - není třeba instalovat žádnou speciální aplikaci ani rozšíření.

Žádné složitosti s placením

Právě jednoduchost použití pro řidiče a nízké náklady na provoz parkovacího systému dělají platformu Parkum zcela výjimečnou. Je vhodná nejen pro uzavřená parkoviště, ale i pro otevřené parkování ve městech a obcích. Díky této platformě nemusíte nikde složitě hledat automat nebo zjišťovat v jaké lokalitě či zóně obce se právě nacházíte.

Automatická lokalizace

Před platbou parkovného se řidiči automaticky zobrazí přesná poloha lokality placeného stání. K tomu je potřeba zapnout v telefonu lokalizaci polohy. Tato žádost se na stránce aplikace zobrazí automaticky. Místo parkování lze vybrat i ručně nebo v mapě online.

Krátkodobé i dlouhodobé parkování

Služby firmy Parkum s.r.o. využívají jak soukromé parkovací a obchodní domy pro úhradu krátkodobého parkování, tak i města a obce pro dlouhodobé parkovné (několikadenní, týdenní, roční). Díky tomu je Parkum univerzálním systémem, který dokáže řešit potřeby komerčního i veřejného sektoru.

Moderní platební metody

Platby pro systém Parkum zajišťuje platební brána Pays, která je plně licencovaná ČNB (Českou národní bankou). Právě díky Pays mohou řidiči platit způsobem, který jim maximálně vyhovuje, a to bez ohledu na použitém zařízení (mobil, tablet a PC).

Vlastní profil

Pokud pravidelně Parkum využíváte, můžete si vytvořit svůj osobní účet, který je zdarma. Prostřednictvím účtu si mohou řidiči jednoduše spravovat svůj profil. Zobrazíte si například platné lístky, budete si moci i dodatečně stáhnout daňové doklady a nastavit si své oblíbené SPZ dle potřeby. Můžete si také nastavit automatické emailové upozornění před vypršením platnosti parkovacího lístku. Pro dokončení platby profil nepotřebujete, stačí zadat email, na který následně automaticky dorazí potvrzení o platbě a daňový doklad do účetnictví.

Kde již Parkum používají

Parkování online platby

Související obsah:

Řešíte platby za parkování?

Napište nám a probereme to.