4 komplexní platební řešení od Pays

V Pays pracujeme dlouhodobě na tom, abychom nebyli pouhou platební bránou, tak jak ji dnes vnímá většina uživatelů, obchodníků a poskytovatelů služeb. Naše role se v průběhu posledních let zásadně změnila. Z pouhého poskytovatele a zprostředkovatele plateb jsme se stali poskytovateli komplexního řešení. Rozhodli jsme se jít touto cestou, protože poptávka ze strany obchodníků, poskytovatelů služeb, měst, obcí a dalších subjektů se mění. Požadavky jsou stále vyšší, a pro nás tedy i zajímavější.

Komplexní aplikační a platební řešení od Pays Běžná platební brána, jak ji znáte, se připojí na e-shop nebo jiné e-commerce řešení pomocí pluginu a poskytuje jen jednoduché platby. To je obvykle vše, co umí. V Pays toho spolu s našimi aplikačními partnery umíme mnohem více. Některá e-commerce řešení přímo vyvíjíme sami, na jiných se aktivně podílíme.

Díky tomu jsme dnes schopni dodat komplexní aplikační a platební řešení v několika oblastech:

  1. Předprodej a prodej všech typů vstupenek, permanentek, místenek.
  2. Parkovací systémy s online platbami - krátkodobé i rezidenční parkování.
  3. Portály občana pro města a obce - s dokonalým propojením se systémy města.
  4. Malé e-shopy s jednoduchou obsluhou - pro mimořádně efektivní prodej.

Výše uvedená řešení a systémy dokážeme dodat na klíč a smluvně garantovat jejich funkčnost a spolehlivost. V případě dodávek uvedených systémů pro města, obce a obecně státní správu je nám obvykle partnerem Česká spořitelna, která dodává významnou část celého systému.

1. Předprodej a prodej vstupenek

Klíčovým systémem pro ticketing je portál smsticket, který působí na trhu přes deset let. Jeho provozovatelem je firma smsticket s.r.o. Je dokonale propojen s platební bránou Pays. Integrace nebyla zdaleka jednoduchá, protože ticketing je speciálním oborem, kde funguje mnoho věcí jinak než ve standardním eshopu. Často dochází k vratkám nebo částečným vratkám plateb při změnách na straně pořadatelů akcí. Zákazníci zde vyžadují nadstandardní podporu. Řešíme zde také platby zákazníků z mnoha zemí.

Obrovskou výhodou pro prodejce vstupenek je přímý náhled do transakcí platební brány (i nedokončených), což velmi pomáhá při komunikaci se zákazníky. Prodejci vstupenek, kteří používají standardní platební brány, mají mnohem složitější situaci při reklamacích plateb ze strany koncových zákazníků.

Portál smsticket tak díky Pays umožňuje akceptaci plateb kartami nejen na svém webu, ale i prostřednictvím fyzických platebních terminálů na všech prodejních místech, kde lidé nakupují vstupenky. Veškeré platební transakce pak vidí administrátoři smsticketu velmi přehledně na jednom místě.

Toto řešení můžeme doporučit všem pořadatelům, kteří organizují kulturní, sportovní a další akce. Reference poskytneme rádi na požádání. V současné době využívá smsticket a Pays cca 3000 pořadatelů.

Více informací k smsticketu:

2. Parkovací systémy a online prodej parkování

Platby za parkování vozidel jsou oříškem pro mnoho měst, obcí i soukromých poskytovatelů těchto služeb. Klíčovým systémem je v tomto případě služba parkum, kterou provozuje firma Parkum s.r.o. Jedná se o komplexní řešení, které je vhodné pro města obce a majitele soukromých parkovišť.

Parkum dokáže poskytnout kompletní řešení včetně parkovacích automatů, závor, kamer i pokladen. K tomu navíc zajistí jednoduché online platby pro zákazníky, kteří nemají v oblibě hotovost a chtějí za parkování zaplatit jednoduše a pohodlně online z mobilu, a na e-mail dostat automaticky daňový doklad. 

Systém parkum je schopen vyřešit rezidenční i krátkodobé parkování ve městech a obcích, a jeho obrovskou výhodou je cena a vynikající spolehlivost. Investiční náklady mohou být v některých případech dokonce nulové. Pokud totiž provozovatel parkovacích míst nepožaduje instalaci hardwarových zařízeních v ulicích (což není nutné), pak je počáteční investice do parkovacího systému nulová.

Systém parkum doporučujeme všem poskytovatelům parkovacích služeb. Pays v současné době řeší platby za rezidenční parkování v Praze. Systémy parkum a Pays jsou již úspěšně nasazeny také v Brně, Olomouci, Lednici, na Velehradě a Frýdku-Místku. V případě vašeho zájmu můžeme celý systém prezentovat nebo předvést v reálném provozu.

Více informací k parkovacím systémům:

3. Portály občana pro města a obce

V současné době „digitalizace státu“ jsou Portály občana aktuálním tématem. Mnoho měst a obcí pracuje na efektivnější komunikaci se svými občany, a k tomu samozřejmě patří zajištění jednodušších plateb poplatků a placení dalších služeb, které poskytuje občanům státní správa.

V této oblasti jsme již realizovali několik projektů a hlavními partnery nám jsou společnosti DATRON, a.s. a GORDIC spol. s r.o. Doba se velmi rychle mění a zejména mladší generace nedokáže akceptovat platby, na které jsme byli zvyklí před deseti lety. Proto je pro města a obce atraktivní poskytnout svým obyvatelům kvalitní portál, který výrazně zefektivní a zpříjemní komunikaci občana s úřadem.

V implementaci platebních systémů v rámci Portálů občana máme zkušenosti, které jsme sbírali 5 let a pokud jste zastupitelem města, napište nám a my vám rádi poskytneme další informace včetně referencí. Aktuálně (v době vzniku tohoto článku) byla dokončena realizace Portálu občana pro město Zlín včetně plné integrace s platební bránou Pays. V tomto případě jsme systém realizovali s Českou spořitelnou a firmou DATRON.

Platební brána pro město funguje zcela jinak než běžná platební brána na komerčním e-shopu. Rádi vás seznámíme s naším řešením, které je pro města o obce vhodné, protože řeší většinu specifických požadavků státní správy, měst a obcí. Řešení od Pays ušetří mnoho času i peněz.

Více informací k platebním řešením pro města a obce:

4. Malé e-shopy s jednoduchou obsluhou

V případě standardního online prodeje služeb nebo zboží máme pro zájemce speciální řešení jednoduchého e-shopu. V této oblasti nemáme ambici konkurovat špičkovým řešením, jako je například Shoptet nebo jiné „velké systémy“. Tyto systémy vznikaly mnoho let a jsou velmi dobré.

Pro velká e-commerce řešení máme samozřejmě pluginy pro jednoduché napojení platební brány Pays, které nabízíme vždy zdarma a jsou k dispozici všem obchodníkům. Pluginy pro nejznámější systémy najdete na stránce pro vývojáře.

Existují však i malí a začínající e-shopaři. Také jsou mezi námi šikovní obchodníci, kteří nabízejí jen jeden produkt nebo jednu službu, kterou chtějí efektivně prodávat online. Z našich uživatelů můžeme jmenovat například autory knih, poradce v různých oborech, IT specialisty, freelancery pracující na dálku, řemeslníky poskytující konkrétní službu…

Všem těmto lidem jsme schopni nabídnout společně s partnerem jednoduchý e-shop Zakaznik.cz, který je provozován firmou Zákazník.cz a.s. Tento eshop je extrémně jednoduchý a nevyžaduje žádnou obsluhu. Pouze se provede aktivace eshopu, nakonfiguruje se platební brána Pays a online prodej může okamžitě začít.

Toto řešení doporučujeme všem, kteří prodávají jeden až tři produkty, a preferují okamžitý online prodej, který je inzerován na Facebooku nebo Instagramu. E-shop na této platformě funguje na počítačích, tabletech i mobilech. Maximálně efektivní je právě na mobilních zařízeních a využívá největších výhod platební brány Pays – rychlých mobilních plateb Apple Pay a Google Pay.

Související obsah:

Další integrace platební brány Pays

Pays je otevřená platební brána, která poskytuje mnoho dalších služeb a řešení. Spolupracujeme na vývoji dalších systémů, abychom byli našim uživatelům a koncovým zákazníkům maximálně užiteční. Najdete nás na e-shopech, v rezervačních systémech, u poskytovatelů služeb a ubytování. Integrovali jsme se do desítek dalších systémů, které zde již nelze všechny vyjmenovat.

Jednou z posledních novinek je integrace opakovaných plateb pro poskytovatele služeb (obvykle IT fleelanceři), kteří inkasují měsíční paušální poplatky od svých trvalých zákazníků. Ukázalo se, že se jedná o efektivní systém pro specialisty, kteří mají 10 až 100 zákazníků, kterým pravidelně fakturují a potřebují řešit platby efektivně.

Související obsah:


< předchozí článek - další článek >

Napište si o nabídku ve zmíněných oblastech

Kontaktujte nás!